АНОНС НА 14.06.2018 року Урочиста передача гуманітарної допомоги від Республіки Білорусь для освітніх та лікарняних закладів області

14 червня 2018 року у Краматорську відбудеться урочиста передача гуманітарної допомоги (комплекти учнівських меблів, шафи для документів і холодильники) від Республіки Білорусь для освітніх та лікарняних закладів області.

В заході приймають участь:

Перший заступник Міністра з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь, генерал-майор внутрішньої служби Худолєєв Олександр Федорович. Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Сокол Ігор Сергійович. Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Тука Георгій Борисович. Заступник Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України, генерал-майор служби цивільного захисту Ільченко Микола Володимирович. Голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівський Павло Іванович.
Місце та час проведення:

14 червня 2018 року, Донецька область, м. Краматорськ, вул. Олекси Тихого, буд. 6, територія (стоянка) біля адмінбудівлі Донецької облдержадміністрації 10:00 – 10:30 Урочисте вручення голові облдержадміністрації, керівнику обласної військово-цивільної адміністрації Жебрівському П.І. сертифікату передачі гуманітарної допомоги.

Підхід до преси. Інформація стосовно заходу:

Доставка білоруської гуманітарної допомоги в Україну є практичною реалізацією ініціативи Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка з надання допомоги українським жителям, які проживають у зоні конфлікту з обох боків від лінії розмежування, також здійснена в рамках домовленостей, досягнутих між Олександром Григоровичем Лукашенком і Президентом України Петром Олексійовичем Порошенком під час їхніх неодноразових зустрічей у 2017 році.

12 червня 2017 року Республіка Білорусь у взаємодії з Міжнародним комітетом Червоного Хреста перший раз надала гуманітарну допомогу для громадян, які перебувають у зоні конфлікту по обидві сторони лінії розмежування на Донбасі (Донецька та Луганська області).

Гуманітарний конвой складався із чотирьох вантажівок, що привезли вантаж загальною вагою 58 тонн (продукти харчування та предмети гігієни білоруського виробництва, з дотриманням найвищих стандартів якості, на суму приблизно 63 тисячі доларів). Чергова, друга партія гуманітарної допомоги направлена у червні 2018 року, також в рамках реалізації домовленостей між Президентами України та Білорусі, досягнутими у 2017 році.

Цього разу до складу гуманітарної допомоги увійшли продукти харчування (м’ясні консерви, олія ріпакова рафінована дезодорована, цукор, хлібопекарські дріжджі, гречана крупа, пшеничне борошно, макаронні вироби), комплекти учнівських меблів, шафи для документів і холодильники загальною вагою 55 т, загальною вартістю 160 544,11 білоруських рублів (близько 80 тис. доларів США). Кошти на придбання гуманітарної допомоги виділено Урядом Білорусі із державного бюджету. Міністерству з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь (МНС РБ) доручено організувати передачу гуманітарної допомоги у вигляді продуктів харчування Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста для розподілу серед постраждалого населення Донецької та Луганської областей. Також МНС РБ забезпечує передачу матеріальних цінностей (по 75 комплектів меблів для молодшого шкільного віку, 150 комплектів для старших учнів та 75 шаф і по 44 холодильники для шкільних та лікарняних установ) для Донецької та Луганської областей.

Контактна особа: Масюченко Надія +38099 708 87 20.

Запрошуємо представників ЗМІ.