Управління агропромислового розвитку Добропільської райдержадміністрації

Адреса: 85000, м. Добропілля, вул. Московська, 1, 1-й поверх, каб. №14
Управління агропромислового розвитку у своїй діяльності керується Конституцією України; законами України «Про державну службу», «Про запобігання корупції», Законом України «Про місцеві державні адміністрації» іншими законами, актами законодавства, нормативними документами, що стосуються державної служби та діяльності райдержадміністрації; входить до складу Добропільської райдержадміністрації і в межах Добропільського району забезпечує виконання покладених на управління завдань.
Основними завданнями управління є:
забезпечення реалізації державної політики, розроблення та виконання регіональних інноваційно-інвестиційних та інших програм і прогнозів розвитку галузей агропромислового виробництва;
участь у формуванні та реалізації соціальної політики на селі, сталого розвитку регіонального агропромислового ринку і території Добропільського району;
організація роботи з питань землеробства, племінної справи, наукового і кадрового забезпечення, охорони праці та техніки безпеки;
участь у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики, спрямованої на розвиток агропромислового комплексу та гарантування продовольчої безпеки району.

СТРУКТУРА управління агропромислового розвитку Добропільської райдержадміністрації

№з/п

Прізвище, ім’я та по-батькові

керівників та спеціалістів управління

Посади

Номер телефону

1

Андрійченко Ольга Павлівна

начальник управління агропромислового розвитку Добропільської райдержадміністрації

2-81-69

2

Бабкіна Ірина Миколаївна

начальник відділу бухгалтерського обліку, прогнозування, економічного аналізу та інформаційно – кадрового забезпечення – головний бухгалтер

2-90-42

3

Горецька Тетяна Іванівна

головний спеціаліст прогнозування, економічного аналізу

відділу бухгалтерського обліку, прогнозування, економічного аналізу та інформаційно – кадрового забезпечення

2-81-70

4

Кузьменко Вікторія Вікторівна

головний спеціаліст інформаційно – кадрового забезпечення

відділу бухгалтерського обліку, прогнозування, економічного аналізу та інформаційно – кадрового забезпечення

2-80-90

5

Ваврик Галина Олександрівна

начальник відділу з маркетингу, матеріально – технічного забезпечення та охорони праці

2-81-49

6

Лобас Надія Миколаївна

провідний спеціаліст

відділу з маркетингу, матеріально – технічного забезпечення та охорони праці

2-81-49

7

Хоміч Раїса Анатоліївна

головний спеціаліст матеріально – технічного забезпечення та охорони праці

відділу з маркетингу, матеріально – технічного забезпечення та охорони праці

2-81-49

Аграрії району продовжують сівбу пізніх ярих культур. Станом на 13.05.2019 посіяно кукурудзи на зерно 1255 га (100% до прогнозу), соняшнику – 8795 га (117%), сої – 123 га (100%).  Крім того, сільськогосподарські підприємства ведуть роботи по інтегрованому захисту рослин від бур’янів, шкідників та хвороб. Ґрунтові гербіциди під соняшник внесені на площі 3,0 тис. га, посіви озимої пшениці оброблені страховими гербіцидами на площі 11,2 тис. га, ярого ячменю – на площі 0,5 тис. га, посіви озимого ріпаку оброблені фунгіцидами на площі 2,1 тис. га. Підприємства продовжують закупівлю засобів захисту рослин, пально-мастильних матеріалів та інших матеріально-технічних ресурсів.

Для виконання відповідних завдань і заходів Комплексної програми за 1 квартал 2019 року сільськогосподарськими підприємствами району посіяно зернових культур на площі 16965 га ( 86,7% до Програми). Технічних культур посіяно на площі 2454 га ( 23,8% до Програми). Роботи по посіву зернових, технічних та овочевих культур в районі продовжуються. З метою підвищення економічної ефективності використання сільськогосподарських земель аграрії району в 1 кварталі поточного року закупили та внесли мінеральні добрива в кількості 1646 тонн діючої речовини (70,8% до Програми) на загальну суму 31,8 млн. гривень.
Підготовлено та проведено електронні торги по земельній ділянці площею 16 га (32% до Програми), на яку отримано право оренди. Витрати на проведення торгів склали 45,3 тис. гривень. Для досягнення прогнозованого обсягу виробництва зерна, овочів та плодів були розроблені заходи щодо забезпечення розвитку галузі рослинництва.
З метою ефективного використання потенціалу району щодо виробництва зерна, сформовано структуру посівних площ зернових культур на рівні 51,4% до площі ріллі (100% до Програми). Розвиток овочівництва здійснюється за рахунок збереження існуючої спеціалізації сільськогосподарських підприємств з вирощування картоплі та овочів.
Провідним сільськогосподарським підприємством по вирощуванню овочів та картоплі є ТОВ «Перспектива». В поточному році господарство оновило комплектуючі системи краплинного зрошення на площі 160 га на загальну суму 1900 тис. гривень, що складає 100% до Програми.
Елітне та високорепродукційне насінництво зосереджено в ТОВ «Добропільське сортонасінницьке підприємство», яке має значний досвід у виробництві насіння та отримало право на виробництво елітного і високорепродукційного насіння і включено до Державного реєстру виробників насіння та садивного матеріалу.
ТОВ «Добропільське сортонасінницьке підприємство» забезпечує господарства високоякісним насінням озимих та ярих культур не тільки в межах області, але і за її межами. Підприємство в 1 кварталі 2019 року закупило насіння супереліти ярих зернових культур на загальну суму 14 тис. гривень (12,1% до Програми).
Сільськогосподарські підприємства району станом на 01.04.2019 року ранні ярі зернові культури висіяли на площі 2175 га (79,4% до Прогнозу), з них ярого ячменю 1953 га. На площі 700 га впроваджено в виробництво три оновлених сорти ячменю – висіяні 168 тонн насіння. В цілому на виконання заходів для розвитку рослинництва в першому кварталі 2019 року обсяги фінансування за рахунок коштів підприємств склали 3041 тис. гривень (38% до Програми).
В галузі тваринництва станом на 01.04.2019 року господарствами району реалізовано на забій худоби в живій вазі 16 тонн (68,1% до Програми). Валове виробництво молока за 1 квартал 2019 року становить 55,5 тонн (6,6 % до Програми). Середній надій молока на 1 корову, яка була в наявності на початок року склав 319 кг (8,8% до Програми).
Чисельність великої рогатої худоби складає 215 голів (64,8% до Програми), в тому числі поголів’я корів 136 голів (64,2% до Програми). З метою впровадження новітніх досягнень в сільському господарстві в 1 кварталі 2019 року 6 спеціалістів прийняли участь в агропромисловій всеукраїнській виставці та міжнародній конференції, з них 2 особи взяли участь у національній виставці «Агропром-2019» (м. Дніпро) та 4 особи - в міжнародній конференції «Лабораторія No-till» м. Київ.
В 1 кварталі 2019 року було проінформовано 12 фізичних осіб, які самостійно обробляють земельні ділянки щодо переваг створення сімейних фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.  З початку року сільськогосподарськими підприємствами району придбано 7 одиниць сільгосптехніки та обладнання на загальну суму 6830 тис. гривень. Для виконання завдань Програми за I квартал поточного року проведено організаційно-технічних заходів на суму 41750,3 тис. гривень (51,0 % від Програми).

Аграрії району в поточному році на 100% виконали прогнозовані показники по сівбі ранніх зернових культур (посіяно 2702 га ранніх зернових, в тому числі 2480 га ярого ячменю, 198 га гороху та 24 га вівса). Сільськогосподарські підприємства завершили підготовку грунту під сівбу пізніх культур, зокрема кукурудзи та соняшнику.  Станом на 02.05.2019 посіяно кукурудзи на зерно 1255 га (100%), соняшнику – 5825 га (78% до прогнозу).  Крім того господарства району ведуть роботи по інтегрованому захисту рослин від бур’янів, шкідників та хвороб, зокрема посіви озимої пшениці оброблені страховими гербіцидами на площі 8,6 тис. га, ярого ячменю – на площі 0,3 тис. га, посіви озимого ріпаку оброблені фунгіцидами на площі 1,8 тис. га. Підприємства продовжують закупівлю засобів захисту рослин, пально-мастильних матеріалів та інших матеріально-технічних ресурсів.

З 28 березня 2019 року розпочне роботу конкурсна комісія з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для отримання часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами.

Компенсація надається на конкурсній основі суб’єктам господарювання агропромислового комплексу – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичним особам – підприємцям за укладеними кредитними договорами.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №106 (зі змінами №126) "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств «Фермерські господарства можуть отримати на безповоротній основі компенсацію у розмірі 40 відсотків вартості придбаної техніки та обладнання вітчизняного виробництва: 25% за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» та 15% за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».