До місцевих бюджетів Донеччини надійшло земельного податку та оренди майже 687 мільйонів гривень

За дев’ять місяців 2018 року місцеві бюджети Донецької області отримали 686,7 млн грн плати за землю, що на 18,4 млн грн більше, ніж у минулому році.
Переважну частину надходжень до місцевої казни забезпечують платники - юридичні особи, які за січень-вересень поточного року вже перерахували 556,4 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності, що більше минулорічних показників на 2,2 млн гривень.
В свою чергу, фізичні особи перерахували 130,3 млн грн, але саме по ним спостерігається тенденція до значного збільшення надходжень. Так, у порівнянні з 2017 роком приріст додаткових надходжень до місцевих бюджетів склав 16,2 млн грн, або 14 відсотків.
Плата за землю за показником найбільших надходжень до місцевих бюджетів у 2018 році посідає друге місце, поступившись лише податку на доходи фізичних осіб. За результатами січня-вересня поточного року загальна питома вага плати за землю у надходженнях місцевих бюджетів складає 8,7 відсотків.
За територіальною приналежністю найбільші надходження земельного податку сплачено за землі м. Маріуполя – 172,2 млн грн, землекористувачі Добропільського району поповнили бюджет майже на 80 млн грн, а м. Краматорськ - на 74 млн гривень.
Фіскальна служба Донеччини нагадує, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.