27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

maxresdefaultСьогодні, 27 січня, у світі вшановують пам’ять жертв Голокосту – геноциду єврейської нації під час Другої світової війни.

Цей день встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1 листопада 2005 року.

Ініціаторами ухвалення документа виступили Ізраїль, Канада, Австралія, Росія, Україна, США, а їх співавторами - ще понад 90 держав. 

Дата 27 січня була обрана тому, що в цей день радянські війська звільнили концентраційний табір Освенцим (Аушвіц-Біркенау), розташованого в 70 кілометрах від Кракова. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйонів людей. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

Таким чином світова спільнота вшановує багато мільйонів євреїв, ромів і представників інших меншин, які під час Другої світової війни віддали життя за свою національність.

У цей день, День скорботи і пам’яті, усі ми схиляємо голови у скорботі за навіки полеглими у безіменних могилах і печах крематоріїв. Зробимо все можливе, щоб найбільші суспільні цінності – свобода, гуманізм, мир та злагода – завжди панували на нашій землі.