Алгоритм дій для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Постановою КМУ від 01.03.2017р. № 130 (із змінами від 07.02.2018р. № 86) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (далі – часткова компенсація).

Державним бюджетом на 2018 рік передбачається часткова компенсація сільгосптоваровиробникам на безповоротній основі у розмірі 25% вартості техніки та обладнання (без урахування ПДВ), зазначеної в акті приймання-передачі, що підтверджують оплату через державний банк і придбання з 01.01.2018 року та 20% вартості за придбану техніку у грудні 2017 року.
Алгоритм дій.
По-перше, необхідно ознайомитись з переліком вітчизняної техніки, вартість якої частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету (сайт Міністерства аграрної політики, розділ «Підтримка аграріїв», меню «Перелік техніки», «Оновлений перелік техніки 07.12.2017» ). Визначитись з видом і маркою техніки, яку планується придбати та з постачальником техніки: заводом-виробником, його філіями, що мають власний код згідно з ЄДРПОУ або його дилера.
Потім визначитись з державним банком через який буде здійснена оплата за техніку та обладнання (банки з державною часткою у статутному капіталі: ПАТ «КБ Приватбанк», АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк», АБ «Укргазбанк» та інші).
До державного банку сільгосптоваровиробникам подати наступні документи:
1.Заявка, форма якої затверджена Мінагрополітики.
2.Копія платіжного доручення.
3.Акт приймання-передачі техніки та обладнання.
4.Свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації).
5.Витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб (інформація підтверджена державним реєстратором про повне найменування сільськогосподарського товаровиробника, його код згідно з ЄДРПОУ, що клієнт не банкрут, а також не знаходиться в стадії ліквідації).
6.Довідка, підтверджена ДФС, про відсутність простроченої більше ніж шість місяців заборгованості перед: державним бюджетом України, пенсійним фондом України, фондами загального обов’язкового державного соціального страхування.
7.Згода на розкриття Державним банком Мінагрополітики інформації щодо сільгосптоваровиробника, яка містить персональні дані або становить банківську таємницю (форма встановлюється Державним банком).
Копії подаються разом з оригіналами (копії засвідчуються підписом уповноваженої особи сільгосптоваровиробника).
Днем придбання техніки та обладнання вважається дата здійснення повної оплати їх вартості.

Потім Державний банк надає інформацію до Мінагрополітики, яке формує реєстр сільгосптоваровиробників, що придбали техніку та подає його Мінекономрозвитку. Зверніть увагу! Техніка та обладнання придбані з частковою компенсацією вартості, протягом 3-х років не підлягають відчуженню та використовуються за призначенням.