БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНИМИ: БУДЕ ПРОВОДИТИСЬ ПЕРОРАЛЬНА ВАКЦИНАЦІЯ ПРОТИ СКАЗУ

В Добропільському районі буде проведено профілактичну пероральну вакцинацію проти сказу в дикій фауні.

З метою профілактики сказу та зменшення захворюваності серед диких тварин (вовки, лисиці та єнотоподібні собаки) протягом жовтня-листопада 2020 року на території Донецькій області та, в тому числі, в Добропільському районі буде проведено профілактичну пероральну вакцинацію проти сказу в дикій фауні. Тобто буде застосовано вакцину, яка потрапляє в організм тварини при поїданні.

сказ

Принади з вакциною розкладатимуться на узбіччях лісових доріг, по лісосмугах та в інших місцях, де мешкають тварини. Принада має вигляд невеликих брикетів коричневого кольору розміром з сірникову коробку із запахом м’ясо-кісткового борошна, всередині містить желеподібну капсулу з вакциною проти сказу.

Держпродспоживслужба Добропільського району звертається до жителів з проханням: у разі виявлення приманок під час прогулянок на природі, не брати їх руками і не переміщувати з місць розкладки, слідкувати за дітьми, щоб вони не торкались брикетів.

Вакцину наземним методом розкладатимуть робочі групи у складі спеціалістів Добропільського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області, працівників державних ветеринарних установ району та працівників лісового та мисливського господарства.

Нагадуємо, що:

Хворі на сказ тварини можуть бути пригніченими або неспокійними, відмовляються від їжі та води, а також бояться світла. В жодному разі не слід наближатись до тварин з підозрілою поведінкою.

Сказ – це одна із найнебезпечніших інфекційних хвороб, якою хворіють не тільки всі види теплокровних тварин, а й люди. Завжди ураження вірусом сказу проходить при контакті з хворою твариною, при укусах, при потраплянні слини тварини на уражені ділянки шкіри людини. Хворі тварини гинуть, помирають також і люди, якщо їм своєчасно не надана антирабічна допомога.

За більш детальною інформацією можна звертатися за телефоном: 2-89-26.

Добропільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, м.Добропілля, вул.Залізнична, 4.

Добропільська районна державна лікарня ветеринарної медицини, Добропільський район, смт Святогорівка, вул. Привітна, 21.