ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

Щороку в другу неділю серпня українські ветеринари, а також усі, хто причетний до цієї сфери, відмічають своє професійне свято - "День працівників ветеринарної медицини".

Статус офіційного національного свято отримало відносно нещодавно - на самому початку тисячоліття. 1 листопада 2001 року другий президент України Леонід Кучма підписав відповідний Указ.
Згідно з офіційним формулюванням, нове професійне свято на Україні ввели, щоб відмітити "вагомий внесок працівників ветеринарної медицини в забезпечення ветеринарного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва і охорони довкілля".
Крім того, цього дня традиційно згадують відомий вираз: "Медицина лікує людину, а ветеринарія оберігає людство". І це невипадкове: саме завдяки роботі ветеринарів вдається запобігати епідеміям серед худоби, які інакше могли б привести до найтяжчих наслідків, - аж до масштабного голоду і поширення небезпечних захворювань серед людей.
На теперішній час в штаті Добропольської районної державної лікарні ветеринарної медицини працює досвідчений колектив, який складається з 18 співробітників та включає структурні підрозділи - дільничні лікарні: Золотоколодязьська, Шахівськая, Криворізька. Наряду з досвідченими лікарями (Ткаченко Т.К., Літвінов С.В.) працюють і молоді спеціалісти (Коненко О.В.), які переймають від досвідчених колег досвід та ставлення до професії.
Основними завданнями ветеринарної служби району є:
- охорона території району від занесення з території інших областей, районів або з карантинної зони збудників інфекційних хвороб тварин, а також недопущення їх поширення за межі території району або карантинної зони;
- ветеринарне обслуговування тваринництва господарств різних форм власності і фізичних осіб на території району;
- реалізація заходів по дотриманню ветеринарно-санітарних вимог, встановлених законодавством, профілактика, діагностика інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб тварин та їх лікування;
- захист населення від хвороб, спільних для тварин і людей.
Лікарню очолює Тимохін Валерій Віталійович.
Враховуючи те, що Добропільський район на теперішній час є благополучним з особливо небезпечним захворюванням тварин та птиці та як оперативно проводились заходи по їх локалізації і ліквідації, у разі виявлення, спеціалісти ветеринарної медицини району впевнено виконують покладені на них обов’язки – стояти на охороні здоров’я не тільки тварин та птиці, а і населення району.
Зі святом Вас шановні працівники ветеринарної медицини!

Приємно усвідомлювати, що люди, які працюють в цій галузі медицини—віддані своїй професії, оберігають здоров'я населення, турбуються про довкілля і допомагають тваринам, всім „братам нашим меншим". Серед вас є чимало сподвижників-науковців, спеціалістів, для яких робота — це і покликання, і вічний неспокій, і щоденна клопітка праця над підвищенням фахової майстерності. Тож хай розвивається ваша галузь, хай міцнішає її матеріальна база.  Вам всім, наші шановні ветеринари, бажємо міцного здоров'я, всіх життєвих гараздів та утвердження в професії.

veterynaryya