До уваги суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв!

Незважаючи на вжиті заходи, які спрямовані на попередження вчинення правопорушень серед військовослужбовців, на даний час продовжують мати місце випадки вживання військовослужбовцями алкогольних напоїв.

На адресу облдержадміністрації надійшов лист від Штабу операції об'єднаних сил щодо наявності фактів продажу суб’єктами господарської діяльності алкогольних напоїв військовослужбовцям Збройних Сил України. Слід зазначити, що в області зосереджено велика кількість військових частин і підрозділів. Продаж алкогольних напоїв під час виконання ними службових обов’язків може створити напружену соціально-психологічну ситуацію серед мешканців області та призвести до травматизму та загибелі як серед військовослужбовців, так і серед цивільного населення. Стан алкогольного сп’яніння військовослужбовця негативно впливає на швидкість реакції та прийняття ним рішень, що є особливо небезпечним в критичних ситуаціях, які можуть виникати в умовах особливого періоду під час проведення операції об’єднаних сил.
Чинним розпорядженням голови облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації від 27.03.2015 № 115 «Про встановлення заборони щодо продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв» (із змінами) на період проведення операції об’єднаних сил на території Донецької області діє заборона продажу військовослужбовцям алкогольних напоїв і речовин, вироблених на спиртовій основі (пиво, слабоалкогольні напої тощо). 

Закликаємо всіх суб’єктів господарської діяльності дотримуватися виконання цього розпорядження та не здійснювати продаж алкогольних напоїв військовослужбовцям.