ДО УВАГИ ВИРОБНИКІВ РОСЛИННИЦЬКОЇ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ

Добропільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області нагадує про необхідність отримання санітарного паспорту до початку проведення весняно-польових робіт на право отримання, транспортування, зберігання та використання пестицидів та агрохімікатів.

Згідно Державних Санітарних Правил і Норм 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»: 5.1.21 – Зберігання пестицидів на складі допускається тільки після його погодження установами санепідслужби (Держпродспоживслужби) та охорони природи і отримання паспорту. Паспортизація здійснюється щорічно.

Для отримання паспорту необхідно:
1. Підготувати наказ про призначення осіб, пов’язаних із застосуванням пестицидів;
2. Робітникам, пов’язаних з роботами по застосуванню пестицидів, пройти спеціальну підготовку та мати медичні книжки, встановленого зразку, на право робіт з пестицидами;
3. Розробити та узгодити з органами фітосанітарної служби району «Комплексний план захисту сільгоспкультур по господарству»; В «Зонах санохорони відкритих водойм, джерел водопостачання, населених пунктів» – з Держпродспоживслужбою району;
4. Придбати засоби індивідуального захисту робітників (респіратори, гумові рукавиці, окуляри, халати тощо).

Застосування пестицидів:
1. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні (до 1000), вечірні (від 18 до 2200) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як вийняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні, з температурою навколишнього повітря нижче 100С (згідно пункту 6.1.5 ДСП).
2. Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства оповіщає населення, власників суміжних сільгоспгосподарських угідь та об’єктів, утримувачів бджіл про місця, терміни і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні надписи. (пункт 6.1.7 ДСП).
В разі виникнення будь яких спірних або небажаних ситуацій при проведенні робіт з пестицидами та агрохімікатами, юридична або фізична особа, яка їх застосовувала без отримання на то відповідного дозволу, несе відповідальність у встановленому чинним законодавством порядку.