КОЖНІЙ ДИТИНІ – ПО РОДИНІ!

Шановні дорослі!  Служба у справах дітей району знову звертається до Вас зі словами маленької дитини: «Я хочу мати маму та тата, хочу мати свою сім’ю, де мене будуть любити, де за мене будуть піклуватися та перейматися. Мені дуже важко одному в цьому великому світі!»

Ці слова промовляє вголос або про себе кожна дитина, яка проживає у притулку або інтернаті. Таких дітей тисячі по Україні. І вони мріють про щасливе дитинство і справжню сім’ю.
І кожен дорослий, при бажанні, може здійснити заповітну мрію маленької дитини! В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Це — усиновлення, опіка (піклування), прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.  Всі чотири форми виховання забезпечують соціальний захист дитини, захист майнових і житлових прав дитини, догляд, виховання, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб дитини.
Усиновлення або удочеріння є найбільш прийнятною і сприятливою формою виховання, за якої дитина повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновителів матір та батька, тобто повноцінну сім’ю.
Встановлення опіки та піклування стосується громадян, які перебувають переважно в сімейних, родинних стосунках із дітьми цієї категорії для забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту їх прав та інтересів. Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, яку створює за бажанням подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням і спільного проживання від п’яти до десяти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомна сім’я — це сім’я, яка добровільно взяла дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох на виховання та спільне проживання.