Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України

2 820x3609 лютого 2021 року за ініціативи Президента України Володимира Зеленського укладено Меморандум між Кабінетом Міністрів України, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз» та мерами міст.

Цей документ врегулює низку проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України.

Як зазначив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко: «Домовленості, прописані у документі, дадуть можливість забезпечити стале проходження нинішнього опалювального сезону та підготуватися до наступного».

Зокрема Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України передбачає, що:

- До кінця опалювального сезону українці безперебійно отримуватимуть тепло у свої домівки, і його вартість, а також вартість гарячої води протягом опалювального сезону 2020-2021 не зміниться;

- Підприємства теплопостачання гарантовано отримають газ для виробництва тепла впродовж всього опалювального періоду;

- Для підприємств теплопостачання передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованої в тарифах за тепло. При цьому уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуться на органи місцевого самоврядування;

- Щоб уникнути цінових коливань протягом наступного опалювального сезону, НАК «Нафтогаз України» розробить та запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання.
Підписання Меморандуму щодо врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води підтримали всі міські голови.

Голова Добропільської райдержадміністрації в підтримку підписання Меморандуму зазначає, що врегулювання питань діяльності підприємств житлово-комунального господарства стане запорукою стабільного проходження опалювального сезону.

https://dn.gov.ua/ua/news/memorandum-vregulyuvav-problemni-pitannya-u-sferi-postachannya-tepla-ta-garyachoyi-vodi-meshkancyam-donechchini