Місячник правового виховання

Традиційно кожного року в листопаді проводиться місячник правових знань, метою якого є виховання свідомого, добросовісного і законослухняного громадянина і патріота держави. Правова культура є складовою частиною загальнонаціональної культури і сприяє соціальному зростанню учнівської молоді, утвердженню в її свідомості високогуманних принципів, утілених у праві, підвищенню її соціальної активності.

У своїй більшості школярі перебувають у матеріальній залежності від батьків чи опікунів, у них недостатній обсяг правових знань і досвід правових відносин. Діти мають засвоювати правові знання, які регулюють їх життя та діяльність як неповнолітніх, і ті правові норми, якими їм доведеться керуватися у своєму майбутньому житті.

Тому працівниками Добропільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом місяця було проведено заходи з правового виховання, метою яких було ознайомлення учнів з основними документами, у яких зафіксовані права та обов’язки дітей, занурення в історію розвитку прав дитини, а також надання конкретної інформації, які саме права має дитина і як мусить поводитись у разі їх порушення.

Діти молодших класів на прикладах із життя літературних героїв розібрали основні ситуації порушення прав дитини. З учнями старшої школи було проведено бесіди, показ відео уроків та розглянуто питання з трудових прав неповнолітніх, їх обов’язків, методів та способів захисту своїх порушених прав та трудових спорів. Наприкінці кожного заходу учасники отримали інформаційні буклети та пам’ятки для подальшого засвоєння.

5

6

7

8