На захисті інтересів людей похилого віку

Контрольне відвідування підопічних територіального центру поєднує в собі не тільки контроль якості надання соціальних послуг, але й виявлення проблем.


Завідуючою відділенням соціальної допомоги вдома І.Зінченко територіального центру соціального обслуговування Добропільського району (директор М.Болотова) здійснено контрольне відвідування з метою перевірки виконання соціальними робітниками якості надання соціальних послуг догляду вдома на території Світлівської сільської ради у с. Світле.
Наталя Леонідівна Харенко обслуговує 7 потребуючих послуги догляду вдома. Під час контрольного відвідування підопічні тепло відгукувались про роботу соціального робітника, яка не тільки прибирає приміщення, готує їжу, доставляє продукти, воду, але й пере та надає санітарно-гігієнічні послуги.
Харенко Наталя дуже старається все зробити сама, але є види робіт, де потрібні чоловічі сила та вміння, наприклад покосити траву. Тут на допомогу їй приходять син та чоловік. Старенькі сприймають це як належне, адже вони давно привикли до такого ставлення соціального робітника до їхніх проблем.
Анжелу Міщенко 8 підопічних чекають з нетерпінням, адже з її приходом у кожного всі справи починають вирішуватись. Без нагадування, без зайвих слів, Анжела Анатоліївна сумлінно трудиться на подвір’ях стареньких. Крім слів подяки за її труд, є ще побажання здоров’я .

терцентр2
Контрольне відвідування поєднує в собі не тільки контроль якості надання соціальних послуг, але й виявлення проблем. Світлівський сільський голова В. Колосов особисто приходив в терцентр для оформлення інвалідного візка для свого односельця. При більш детальному ознайомленні зі справою, вияснилось, що потерпілий підпадає під категорію набувача соціальної послуги догляду вдома, притому ж безкоштовно.

терцентр3jpg
Робота соціального робітника містить в собі багато підводних рифів: отримувачі соціальної послуги догляду вдома- люди віком 80-90 років. Вони за станом здоров’я багато чого не розуміють, не пам’ятають, перебувають у якомусь своєму вимірі часу. Соціальний робітник дуже терпляче, дохідливо, чемно старається роз’яснити ситуацію, заспокоїти.
Прийти на допомогу потребуючим, вирішити їх проблеми – це головне завдання соціальної служби.