Остапу Вишні присвячується…

З нагоди 130 – ї річниці від дня народження великого українського письменника, гумориста та класика сатири ХХ століття Остапа Вишні (Губенко Павло Михайлович), за ініціативи архівного відділу райдержадміністрації, центральною районною бібліотекою сьогодні - 15 листопада для державних службовців райдержадміністрації та посадових осіб районної ради проведено літературний етюд «З любов’ю до людей» з оформленням тематичної виставки «Великий життєлюб», присвячених творчості славнозвісного сатирика.

Бібліограф районної бібліотеки Світлана Іванівна Бичкарьова ознайомила присутніх з віхами біографії Остапа Вишні, його творчої діяльності, періодом засудження, нескореністю та непохитністю в своїх поглядах та продовженні донесення до народу вразливого сатиричного слівця.  З професійною майстерністю Світлана Іванівна провела огляд тематичної виставки, зосередившись на багатстві та величі творів сатирика, які перекладено багатьма мовами світу.
Остап Вишня здобув велику славу та визнання самобутнього майстра української сатири і гумору. Саме ним започатковано новий жанр – усмішку. У своїх творах він атакував слабкості свої та своїх земляків і вважав «кому вже немає духу посміятися з власних хиб своїх, краще тому вік не сміятися». На заході була присутня відома поетеса - сатирик Добропільщини Лутицька Тамара Прокопівна, яка донесла в дотепній формі до слухачів мисливські усмішки гумориста.
Тамара Прокопівна, крім творів сатирика, прочитала свої гуморески, які дуже сподобались присутнім. Гумор вважають грою підсвідомості, фізіологічною захисною функцією, способом отримати розрядку, зняти напругу, стрес. Тому, дотепний гумор дає людині наснаги працювати і над серйозними справами.

10

20

30

40

Архівний відділ райдержадміністрації