"Пам'ятати, аби не повторити знов.."

З нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів в загальноосвітніх навчальних закладах району проходять різноманітні заходи.

В загальноосвітніх навчальних закладах району проходять виховні години: уроки мужності, уроки пам’яті, екскурсії до шкільних музеїв бойової та партизанської слави, тематичні лінійки на тему: «Жертви нацистського терору», «Інтернаціональне повстання в концтаборі Бухенвальд», «Табори смерті на Україні», відбуваються зустрічі з колишніми в’язнями нацизму, які зазнали поневірянь в концтаборах.

Сьогодні в районі проживає двоє колишніх малолітніх в’язнів концтаборів: Владислава Володимирівна Сімбратович (с. Добропілля) та Марія Олександрівна Капінос (с. Красноярське).

Напередодні, 10 квітня, волонтери Світлівської ЗОШ відвідали мешканку с. Красноярське Марію Олександрівну Капінос. Учні мали змогу довідатися про ті страшні злочини нацистської влади проти людства з вуст людини, яка, будучи дитиною, стала свідком тих подій. Марія Олександрівна є яскравим прикладом, як слід ставитися до життя, свого роду, Батьківщини, родини. Школярі допомогли бабусі по господарству, прибрали прибудинкову територію.

1

2

3

4

У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів давайте ж згадаємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло…