Пандемія COVID-19: в Україні розпочався локдаун

53282441 101З 8 січня до  25 січня 2021 року, в Україні, аби не допустити нової потужної хвилі захворюваності на коронавірус   почав діяти посилений карантин.  

Додаткові обмеження "карантину зимових канікул" стосуватимуться низки сфер.

Торгівля та громадське харчування

Забороняється приймати відвідувачів у ресторанах, кафе та барах. Заклади громадського харчування можуть працювати на винос та здійснювати адресну доставку замовлень.

Забороняється робота непродовольчих магазинів,  непродовольчих ринків. Реалізація товарів непродовольчими магазинами може відбуватись лише із здійсненням адресної доставки замовлень.

Дозволена торгівля продуктами харчування, засобами гігієни, побутовою хімією, друкованою пресою, ліками та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами і кормами, засобами захисту рослин, засобами зв'язку.

Побутове обслуговування

Забороняється приймати відвідувачів суб’єктам господарювання, які провадять діяльність у сфері побутового обслуговування населення.

Можуть працювати фінансові установи, заклади та підприємства, що надають фінансові послуги, оператори поштового зв’язку.

Можна провадити медичну та ветеринарну практику.

Дозволена діяльність автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльність з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів.

Перукарні та салони краси можуть працювати за попереднім записом.

Культура, дозвілля, спорт

Забороняється проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних,  та інших) заходів, а також приймання відвідувачів у закладах  розважальної діяльності.

Забороняється приймати відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах.

Освіта

Забороняється відвідування  закладів освіти. У звичайному режимі продовжать роботу лише дитячі садочки.

Транспорт

Громадському транспорту міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення дозволено працювати з обмеженнями «помаранчевої» зони — тобто перевозити пасажирів тільки у межах кількості сидячих місць

Памятайте!   Недотримання протиепідемічних обмежень є адміністративним правопорушенням та загрожує штрафом.