«Пенсійний фонд України» відтепер у мобільному телефоні!

Можливості перегляду персональних даних, що стосуються пенсійного забезпечення громадян, а також подання документів для призначення / перерахунку пенсії за допомогою веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду за принципом «одне відвідування» розширююються, а саме: впроваджено новий проєкт під назвою «Пенсійний фонд України у смартфоні», який дозволяє пересічному громадянину скористуватись послугами оновленого сервісу навіть з мобільних пристроїв (смартфонів, планшетів).

Щодо необхідної версії мобільного додатку Пенсійний фонд України повідомляє, що на першому етапі це доступно для користувачів смартфонів на базі платформи Android (для версії, починаючи з 4.4 (KitKat), далі – для IOS (починаючи з IOS 11).
Чим цікавий такий формат веб-порталу?
По-перше, можна користуватися електронними послугами Пенсійного фонду України з мобільних пристроїв з обов’язковою наявністю підключення до мережі інтернет. Тобто, однозначно це зручно та зрозуміло для тих осіб, які небайдужі до новітніх технологій.
По-друге, працюючий громадянин своєчасно слідкуватиме за інформацією, яка міститься у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, таким чином, забезпечуватиме контроль за даними, які враховуватимуться при призначенні пенсії та інших соціальних виплат (написання прізвища, ім’я, по батькові, розмір заробітної плати, факт сплати внесків роботодавцем, достовірність пільгового стажу, відомості з Електронного реєстру листків непрацездатності тощо).
По-третє, для пенсіонера є нагода здійснювати перегляд електронної пенсійної справи, у т.ч. контролювати результати проведених перерахунків пенсії.
По-четверте, кожен бажаючий може надати звернення до Пенсійного фонду України та отримати відповідь у зручних спосіб; записатися на прийом з питання, що цікавить; провести верифікацію документів, сформованих в особистому кабінеті на веб-порталі, та отримати від Фонду інформаційне повідомлення.
Аби скористатися сервісом, особа має:
- бути володільцем кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП, який раніше мав назву електронного цифрового підпису) – у такому випадку перелік послуг порталу більший;
- або бути зареєстрованою на порталі та здійснювати вхід за допомогою логіну та паролю – при цьому прізвище, ім’я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків (або серія та номер паспорта для осіб, які від нього відмовились) з метою захисту персональних даних від несанкціонованого доступу не наводяться.
Щодо можливості подання документів для призначення пенсії або здійснення її перерахунку «в один дотик» (так звана «Е-пенсія») варто зазначити, що дана функція також передбачена у мобільному додатку для користувачів веб-порталу, які авторизувались за допомогою КЕП. Такий механізм значно економить час та ресурси громадянина, адже тепер немає потреби сканувати документи задля направлення до Пенсійного фонду, а просто сфотографувати їх (із додержанням певних правил, про які сервіс повідомляє користувача). Далі – механізм аналогічний поданню документів з комп’ютера або ноутбука, а саме: коректне заповнення заяви, завантаження документів, підписання пакету даних та відправка до Пенсійного фонду.
Результати опрацювання заяви надійдуть на номер мобільного телефону або адресу електронної пошти, а також будуть доступні у розділі «Повідомлення».
Мобільний додаток - це зручна та корисна взаємодія громадян з Пенсійним фондом України!