Про індексацію пенсій з 01 травня 2020 року

З 01 травня проведено перерахунки пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати в Україні.

Відповідно до частини 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та п.2 постанови КМУ від 01.04.2020 № 251«Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» проведено перерахунки пенсій з 01.05.2020,шляхом збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески.

пенсія
При проведенні перерахунку враховано коефіцієнт підвищення середньої заробітної плати (доходу) в Україні – 1, 11, тобто з 1 травня цього року пенсії перераховано із показника середньої заробітної плати 4888,83 грн. (4404,35*1,11).
Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 року № 251, з 01.05.2020 року в разі,якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством,(окрім пенсій за особливі заслуги перед Україною), осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 зазначеного Закону, не досягає 2100 гривень, таким особам надається доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.
У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії.
Збільшення розміру пенсії у зв’язку з осучасненням заробітку у кожного пенсіонера своє, оскільки враховуються показники коефіцієнта заробітку та тривалість страхового стажу кожного пенсіонера (індивідуальні показники особи).
Не перераховувалися пенсії, які призначені за заявами, поданими в період з 01.01.2018 року до сьогодні, оскільки при первинному призначенні їм вже застосовано показники середньої заробітної плати, які більші від 4888,83 грн., тобто від показника, який застосовується при індексації пенсій з 01.05.2020 року.
Слід зазначити, що індексація пенсій проводиться незалежно від факту роботи одержувачів пенсій як працюючим, так і непрацюючим.
Пенсії, призначені за спеціальними законами та яким з 01.05.2020 було доцільно призначити пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» також проведено перерахунки. Переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом № 1058, є автоматичним, без звернення пенсіонерів.
Пенсіонери у будь-який час зможуть звернутися до управлінь ПФУ для переведення їх на пенсію, призначену за спецзаконом, зі встановленням розміру пенсії, отримуваного до переведення на Закон № 1058.
Повернутися на пенсію, призначену спецзаконом, можливо із 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла відповідна заява.