ПРО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ У ПОБУТІ

Найвища цінність суспільства – людина. Проте з кожним роком збільшується кількість факторів, які негативно впливають на її життя і здоров'я.

В більшості випадків ці фактори породжуються самою людиною: науково-технічним прогресом, діяльністю людини, її необачним поводженням з природою. Пожежа – це одне з найбільш розповсюджених небезпечних явищ, які виникають внаслідок легковажного відношення людей, зокрема до вогню.
З початку 2018 року в Добропільському районі виникло 135 пожеж, внаслідок них загинуло 5 та зазнали травмування 3 людини.
Більшість усіх пожеж, виникли в житловому секторі. За статистикою, понад 80 % пожеж виникають внаслідок необережного поводження з вогнем.
Нерідко пожежі відбуваються у той момент, коли мешканці перебувають удома. Проте, через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди зазнають отруєння чадним газом і сильні опіки, а іноді й гинуть. Аби запобігти пожежі, або мінімізувати її наслідки, кожній людині вкрай важливо знати елементарні правила пожежної безпеки в побуті.
Необхідно завжди пам’ятати:
- недбало кинуті непогашений сірник або недопалок можуть призвести до пожежі;
- не можна перевантажувати електромережу одночасним включенням великої кількості електроприладів в одну електророзетку;
- ні в якому разі не застосовувати замість запобіжників заводського виготовлення саморобні;
- електронагрівальні прилади – праски, чайники, самовари, плитки та інші - слід встановлювати на підставках, що не згорають, а йдучи з будинку не забувати їх вимикати;
- недотримання правил пожежної безпеки при користуванні печами призводить до пожеж з тяжкими наслідками;
- виконуючи фарбувальні роботи, потрібно ретельно провітрювати приміщення, не запалювати сірники і не палити;
- не захаращувати сходові клітки і протипожежні виходи меблями та іншими предметами;
- не встановлювати електроприлади поблизу горючих речовин;
- тримати електроустаткування приміщень в справному стані, не залишати включеними електроприлади без нагляду, не перевантажувати електромережу, при ремонті відключати прилади від мережі;
- дотримуватись обережності при палінні і користуванні відкритим вогнем, не сушити одяг та білизну над газовою або електричною плитою, не відігрівати замерзлі труби опалювання відкритим вогнем, не допускати пустощів дітей з сірниками, вмикання ними електроприладів і запалення газових плит;
- стежити за справністю засобів пожежогасіння;
- знати номери телефонів екстрених служб;
- знати правила користування вогнегасниками та правила надання першої допомоги ураженим.
Громадяни, давайте спільно дбати про безпеку!
Лише разом ми зробимо життя безпечним!

19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області