Профілактична робота для мешканців району!!!

В період опалювального сезону, одна з найбільш частих причин виникнення пожеж в житлових будинках - це несправні системи обігріву, неправильне розміщення та встановлення опалювального обладнання, а також неправильна експлуатація печей. Тому з настанням опалювального сезону співробітники Служби порятунку щодня здійснюють профілактичні заходи в житловому секторі та місцях масового перебування людей. Основна мета таких заходів - нагадати громадянам про необхідність дотримання вимог пожежної безпеки при експлуатації опалювальних приладів.

Так, 14 листопада співробітники 19 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області спільно із землеупорядником Золотоколодязької сільської ради було проведено нараду серед працівників ради щодо пожежної безпеки у побуті, а також недопущення випалювання залишків сухої рослинності.
Під час заходу фахівці ДСНС нагадали громадянам, що, обігріваючись в холодну пору року, категорично забороняється залишати печі без нагляду або доручати догляд за ними дітям, не можна залишати горючі та легкозаймисті речовини на передтопкових листах або поблизу печей. Відповідаючи на запитання мешканців, рятувальники пояснили, чому заборонено використовувати для розпалювання печей бензин, газ та інші види легкозаймистих речовин, а також розповіли про небезпеку перенакалу печей.
Для того щоб уберегти себе та своїх близьких від пожежі, співробітники Служби порятунку нагадали, що під час опалювального сезону потрібно регулярно чистити димарі та печі від сажі - це потрібно робити не рідше одного разу на три місяці.
З метою зменшення кількості пожеж на відкритих територіях рятувальники нагадали жителям сільської місцевості про заборону випалювання залишків сухостою, рослинності у заплавах річок, на полях, а також присадибних ділянках, які розташовуються поблизу угідь. Згідно статті 245 Кримінального Кодексу України, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу несе за собою відповідальність. Крім того, нехтування вимогами правил пожежної та екологічної безпеки відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу для громадян у розмірі від 170 до 340 гривень, а для посадовців - від 850 до 1190 грн.
Для закріплення отриманої інформації рятувальники надали городянам листівки з правилами пожежної безпеки та номерами телефонів екстрених служб.

1

2

3
19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області