Розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року

Добропільський відділ адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Покровсько-Добропільського управління Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує, що з 1 січня 2018 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих ними протягом 2017 року.

В ході кампанії декларування доходів громадян певні категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору.
Податкову декларацію про майновий стан і доходи зобов’язані подати фізичні особи – платники податків у разі, якщо протягом 2017 року вони отримували:
- доходи не від податкових агентів: від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як само зайняті особи, які не є підприємцями або не проводять незалежну професійну діяльність;
- доходи, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування;
- іноземні доходи;
- спадщину, чи подарунки від осіб, які не є членами першого ступеня споріднення;
- в інших випадках, передбачених законодавством.
Наголошуємо, дохід від надання в оренду нерухомого майна є об’єктом оподаткування згідно згідно п.п. 163.1.1. п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу України зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ). Відповідно до п.п.170.1.5 п.170.1 ст. 170 ПКУ, якщо орендар – фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку на доходи фізичних осіб – орендодавець.
При цьому орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом для квартального звітного (податкового періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відобраджаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.
Отже, податкову декларацію потрібно подавати один раз за результатами звітного 2017 року до 01.05.2018 року. Повідомляємо, що станом на 08.02.2018 року орендодавцями м. Добропілля та Добропільського району надано 11 декларацій, загальна сума задекларованого доходу складає 155,3 тис. грн. Заповнюючи декларацію, пам’ятайте що від нас з вам залежить добробут не тільки нашої держави, а й кожного окремого громадянина.
Шановні громадяни, не зволікайте зі зверненням до податкової інспекції для отримання більш детальної інформації та подання податкової декларації.