Серпневі нововведення по РРО

Фахівці  Покровсько –Добропільського управління ГУ ДПС продовжують роз’яснювальну роботу щодо новацій у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (далі- РРО).

З 1 серпня 2020 року запроваджується ряд новацій згідно вимог Закону України від 20 вересня 2019 року №128-ХІ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», (далі - Закон №128).
Фахівці  Покровсько –Добропільського управління ГУ ДПС у Донецькій області продовжують роз’яснювальну роботу щодо новацій у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій (далі- РРО).

РРО
Так, цього тижня, старшим державним інспектором Олександрівської ДПІ Гойдик Людмилою проведено сеанс відеозв’язку з платниками податків  щодо нововведеннь по РРО, яка звернула увагу, що з 01.08.2020 року:
- всі суб’єкти господарювання матимуть змогу використовувати не тільки класичні апаратні РРО, а й нові програмні РРО.
Фахівець нагадала, що під програмним РРО розуміють програмне забезпечення, яке може встановлюватися на будь-який пристрій і дозволить виконувати фіскальні функції шляхом реєстрації чеків РРО на сервері ДПС через мережу Інтернет. Відповідне програмне забезпечення буде надаватися ДПС України суб’єктам господарювання безкоштовно.
- з’явиться поняття «електронний розрахунковий документ» (ЕРД). Таким терміном буде ідентифіковано фіскальний чек РРО, який має ті ж самі обов’язкові реквізити, що на сьогодні притаманні звичайним чекам РРО, але сформований він буде в електронній формі.
- формувати чек РРО у електронній формі, тобто видавати ЕРД можуть не тільки програмні РРО, а й класичні РРО, які на сьогодні мають змогу формувати чеки РРО тільки у паперовому вигляді.
Електронний чек РРО можна доставити покупцю в будь-який час, переславши його дані, наприклад, у вигляді QR-коду на абонентський номер покупця.
- у чеках РРО доведеться вказувати код товарної підкатегорії УКТ ЗЕД не тільки для палива, а й для всіх інших підакцизних товарів. Отже, всі суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж підакцизних товарів, повинні перепрограмувати РРО, щоб у чеку зазначався код УКТ ЗЕД або загрожує штраф у розмірі 5100 грн. (п.7 ст.17 Закону № 128).
Тому про перепрограмування своїх РРО потрібно потурбуватися вже сьогодні.
- розширюється перелік фізичних осіб – підприємців (далі ФОП), які зобов’язані вести облік товарних запасів. Так, з цієї дати відповідно до оновленого п.12 ст.3 Закону №128 вести облік запасів зобов’язані не тільки ФОП, які є платниками єдиного податку та зареєстровані платниками ПДВ, а й ФОП – платники, які не є платниками єдиного податку та ПДВ, якщо вини провадять діяльність з реалізації технічно - складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення та або перевищили річний обсяг доходу в 1 млн.грн.
- розпочинається перший етап зростання РРО-штрафів за проведення через РРО розрахункових операцій на неповну суму, непроведення розрахункових операцій через РРО тощо.
Так, з 1 серпня і до кінця поточного року за порушення РРО-законодавства відповідно до п.1 ч.1 ст. 17 Закону № 128 буде застосовуватися штраф не як сьогодні у розмірі 1 гривні за порушення, вчинене вперше, а за кожне наступне порушення 100 % вартості проданих з порушеннями товарів (послуг), а в розмірі 10 % вартості проданих з порушеннями товарів за перше порушення та у розмірі 50 % за кожне наступне (повторне) порушення.
Крім того, нагадала платникам, що Міністерством фінансів України у червні місяці п.р. було затверджено порядок застосування програмних РРО та форму і зміст розрахункових документів ( накази від 18.06.2020 № 306 та від 23.06.2020 №317).
Із текстами цих нормативно-правових актів можна ознайомитись на ресурсі «Ліга Закон», на сайтах Верховної Ради України та Мінфіну, а також на банері «Програмні РРО» офіційного порталу ДПС України.

Покровсько-Добропільське управління ГУ ДПС у Донецькій області