СІМ’Я – ЗАПОРУКА ДИТЯЧОГО ЩАСТЯ!

Служба у справах дітей райдержадміністрації наголошує, що питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики в Україні.

Дитині для повного та гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння. На жаль, в Україні ще багато дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування виховуються в інституційних закладах. Держава створює умови та підтримує розвиток сімейних форм виховання таких дітей.
У Добропільському районі на сьогоднішній день створено та функціонує 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 16 дітей; 2 прийомні сім’ї з 3 дітьми.
Спеціалісти служби здійснюють контроль за прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу, відвідують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за місцем їх проживання. Прийомним батькам та батькам - вихователям надаються рекомендації та поради з питань виховання дітей.  Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, дитячі будинки сімейного типу, прийомні сім’ї, опіка та піклування.
Усиновлення - є найкращою із всіх можливих форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомна сім’я - це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно бере на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у свою сім’ю, для того щоб надати можливість дітям, які з різних причин позбавлені можливості проживати в рідній родині, жити в безпечному та люблячому сімейному оточенні нової родини, де вони зможуть реалізувати свій потенціал.
Встановлення опіки та піклування - це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14 років, а піклування — над дітьми віком від 14 до 18 років.
Тих, кого зацікавила наша інформація, чекаємо з нетерпінням за адресою: м. Добропілля, вул. Московська, 1. Служба у справах дітей Добропільської райдержадміністрації.