Служба у справах дітей доводить до відома!!!

Порядок отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Право на отримання статусу мають діти чи особи, які під час здійснення АТО не досягли 18 років, та які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

 1. 1. отримали поранення, контузію, каліцтво.
 2. 2. Зазнали фізичного та/або сексуального насильств.
 3. 3. Були викрадені або незаконно вивезені за межі України.
 4. 4. Залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань.
 5. 5. Незаконно утримувалися (у тому числі у полоні).
 6. 6. Зазнали психологічного насильств.

Важливо! Під психологічним насильством розуміється моральні та психологічні страждання, що не потребують доведення, які дитина перенесла внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Хто може звернутися? Законний представник дитини (батько, мати, опікун, піклувальник) або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків її родичі. Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися.

Куди звертатися? Особисто до органів опіки та піклування: за  місцем реєстрації проживання/перебування дитини як ВПО або за місцем проживання, де проводилася АТО.

         Які документи потрібно подати до органів опіки та піклування?

 • Заяву про надання статусу;
 • згоду на обробку персональних даних;
 • копію свідоцтва про народження дитини;
 • копію паспорта заявника;
 • документ, що підтверджує родинні стосунки між дитиною та заявником;
 • довідку про взяття на облік ВПО.

Увага! Єдиною підставою відмови у наданні статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, є подання неповного пакету документів.  На теперішній час державою не передбачено пільг для дітей, які отримали цей статус.

Служба у справах дітей Добропільської райдержадміністрації   відповість на всі ваші запитання. Звертайтесь: м. Добропілля, вул. Залізнична, 4.