Служба у справах дітей про нове в законодавстві

Служба у справах дітей ознайомлює з деякими пунктами порядку та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла.

Служба у справах дітей ознайомлює з деякими пунктами порядку та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування затвердженого Постановою КМУ від 26.06.2019 № 616.

житло
Відповідно до пункту 19. Право на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації відповідно до цих Порядку та умов за власним вибором мають діти в порядку черговості взяття на квартирний облік.
Згідно з пунктом 23. Орган соціального захисту населення надсилає рекомендованим листом дитині за місцем її проживання/перебування повідомлення про можливість отримання житла за рахунок субвенції або призначення грошової компенсації із зазначенням адреси, за якою необхідно звернутися, та строків звернення.
Також орган соціального захисту населення додатково інформує дитину за допомогою телефонного зв’язку та надсилає копію повідомлення на її електронну адресу.
Також, на виконання пункту 24. Орган соціального захисту населення надає дитині роз’яснення щодо її права на отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації, ознайомлює з порядком та умовами отримання житла за рахунок субвенції чи грошової компенсації під розпис.
Дитина протягом трьох робочих днів від дати ознайомлення з порядком та умовами отримання житла за рахунок субвенції або грошової компенсації визначає разом із законним представником або в разі його відсутності — з представником органу опіки та піклування за місцем свого походження (тільки в разі, коли дитина не досягла повноліття або визнана недієздатною особою, особою, цивільна дієздатність якої була обмежена) спосіб реалізації свого права на забезпечення житлом та звертається з відповідною заявою до органу соціального захисту населення.
Відповідно до пункту 28. До заяви про придбання житла або виплату грошової компенсації за рахунок субвенції додаються такі документи:
копія документа, що посвідчує особу дитини;
копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
копія рішення про надання документів, що підтверджують статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, особи з їх числа;
копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи
(у разі наявності).
На виконання пункту 39. Орган соціального захисту населення після отримання від дитини реквізитів її спеціального рахунка перераховує на нього кошти в сумі, визначеній у рішенні місцевої комісії, про що повідомляє дитині не пізніше ніж через три робочих дні з дати переказу коштів на її спеціальний рахунок.
Відповідно до пункту 40. Грошова компенсація може бути використана на придбання житлового приміщення в прийнятих в експлуатацію житлових будинках у будь-якій адміністративно-територіальній одиниці в межах області протягом одного року з дня зарахування коштів на спеціальний рахунок в уповноваженому банку.
Пунктом 48 передбачено. Якщо дитина протягом одного року з дня зарахування коштів на її спеціальний рахунок в уповноваженому банку не уклала договір і не переказала кошти на придбання житла, уповноважений банк самостійно повертає кошти із спеціального рахунка дитини на рахунок органу соціального захисту населення.

Служба у справах дітей Добропільської райдержадміністрації відповість на всі ваші запитання. Звертайтесь: м. Добропілля, вул. Залізнична, 4 .