УВАГА! Добропільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби В Донецькій області інформує

З 04 квітня 2018 року набирають чинності нові правила забою тварин згідно статті 34 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

В законі сказано: «Забороняється здійснювати забій свійських копитних, диких ссавців, вирощених на фермі, відмінних від зайцеподібних, а також забій свійської птиці та кролів не на бійні, що має експлуатаційний дозвіл. Ця норма не стосується забою зазначених тварин в обсязі, що не перевищує трьох голів свійських парнокопитних тварин на тиждень, за умови проведення перед забійного та після забійного огляду державним ветеринарним інспектором або уповноваженим ветеринаром у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, а також п'яти голів свійської птиці, кролів на день»
Таким чином, 3 04.04.2018 року подвірно можна забивати тільки три сільськогосподарських тварини на тиждень, а птиці та кролів до п'яти голів на день. А з 1 січня 2025 року продукти, отримані в результаті забою не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл, можуть використовуватися виключно для власного споживання або реалізації на агропродовольчому ринку кінцевому споживачу в межах 50 кілометрів від місця забою або в області, в якій він здійснений.
Порушення вищевказаних правил тягне за собою адміністративні покарання згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Адміністрація Добропільського районного управління
Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області