Увага! Проводиться пероральна вакцинація диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Добропільське районне управління ГУ Держпродспоживслужби  повідомляє, що  з 05 листопада поточного року на території Добропільського району планується проведення пероральної вакцинації тварин проти сказу шляхом розкладання приманок з вакциною.

Добропільське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області повідомляє, що відповідно до виконання Програми боротьби зі сказом на території України в 2019 році з 05 листопада поточного року на території Добропільського району планується проведення пероральної вакцинації тварин проти сказу шляхом розкладання приманок з вакциною (на виконання протокольного рішення засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Донецькій ОДА від 30 жовтня 2019 року).
Тобто буде застосовано вакцину, яка потрапляє в організм тварини при поїданні.

256a80cb74045e3a6d7003bfb442b1da h237
На території Добропільського району буде оброблена площа мисливських угідь 789 квадратних кілометрів та розповсюджено 19700 приманок.
Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 25 доз/км². Контроль за поїданням проводиться на 4, 8 та 15 день після розкладки.

Розповсюдження вакцини здійснюватиметься за таким принципом:
• обробляється весь ареал, за винятком населених пунктів і великих водних просторів із врахуванням ареалу проживання лисиць;
• принади розкладаються рівномірно в межах визначеної території.
Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.
В зв’язку з цим звертаємось до мешканців району, і особливо це стосується дітей та підлітків, із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Не чіпайте незнайомі предмети на узбіччі лісу, лісових галявинах та уздовж стежок, не беріть в руки, а залишайте привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння! Просимо всіх дорослих провести роз’яснювальні бесіди з дітьми!
За більш детальною інформацією можна звертатись до державної установи ветеринарної медицини за телефоном – 2-89-26.
Вакцину наземним методом розкладатимуть робочі групи у складі спеціалістів Добропільського районного управління ГУ ДПСС в Донецькій області, працівників державних ветеринарних установ району та працівників лісового та мисливського господарства.
Нагадуємо, що сказ – це одна із найнебезпечніших інфекційних хвороб, якою хворіють не тільки всі види тварин, а й люди. Завжди ураження вірусом сказу проходить при контакті з хворою твариною, при укусах та ослиненні хворою твариною. Хворі тварини гинуть, помирають також і люди, якщо їм своєчасно не надана антирабічна допомога.
Хворі на сказ тварини можуть бути пригніченими або неспокійними, відмовляються від їжі та води, а також бояться світла. У тварин прихований період перебігу захворювання триває 7-8 днів. Саме тому небезпечними можуть бути навіть здорові на вигляд тварини. В жодному разі не слід наближатись до тварин з підозрілою поведінкою.

Адміністрація Добропільського районного управління Держпродспоживслужби