УВАГА! В Донецькій області введено режим надзвичайної ситуації!

З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території Донецької області вводиться тимчасовий режим надзвичайної ситуації.

З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, ліквідації та подолання наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру регіонального рівня на території Донецької області вводиться тимчасовий режим надзвичайної ситуації.

нз2

"Відповідне рішення ухвалили на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з огляду на загрозу поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", - повідомляє голова Донецької ОДА Павло Кириленко.

З урахуванням цього рекомендовано райдержадміністраціям, військово-цивільним адміністраціям, виконавчим органам міських рад, рад об’єднаних територіальних громад:

- призначити керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;

- забезпечити транспортне перевезення працівників стратегічно важливих підприємств (організацій) та забезпечити їх стале функціонування в цілому - із дотриманням вимог, передбачених в рамках загальнодержавного карантину;

- з 00 годин 01 хвилини 23 березня 2020 року тимчасово заборонити роботу ринків та подібних до них поліфункціональних суб’єктів торгівлі з реалізації продовольчих і непродовольчих товарів за винятком випадків, коли вони є основним або єдиними постачальниками певного переліку продуктів харчування та товарів першої необхідності (за окремим рішенням місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування).

"Окремо підкреслюю: режим надзвичайної ситуації не є надзвичайним станом. Надзвичайний стан має право вводити лише голова держави за погодженням Верховного Ради. Введений нами режим надзвичайної ситуації потрібен для того, щоб мати правові підстави швидко й ефективно реагувати на можливий розвиток ситуації із захворюваністю на COVID-19", - наголошує Павло Кириленко.

Прошу жителів Донецької області не панікувати. Ситуація наразі стабільна і контрольована: маємо один підтверджений лабораторно випадок ураження COVID-19.Але маємо бути готові до будь-якого розвитку ситуації." - відзначив очільник області.

нз3

До уваги громадян! Головна відмінність режиму надзвичайного стану від режиму надзвичайної ситуації полягає в тому, що після запровадження режиму надзвичайного стану функції управління всіма державними органами, всіма підприємствами, установами та організаціями переходять до уповноважених на виконання цієї функції окремо визначених органів.

Відповідно до законодавства України режим надзвичайного стану визначається як: особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров’ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства і передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування відповідно до цього Закону повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров’я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Також, при введенні режиму надзвичайного стану є обмеження прав людини. При режимі надзвичайної ситуації таких обмежень не запроваджується.

Просимо мешканців Донецької області зберігати спокій, дотримуватись умов загальнонаціонального карантину та довіряти тільки офіційним джерелам інформації.

Рішення, які наразі приймає Президент України, центральна та обласна влада, спрямовані на запобігання та протидію поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та збереження життів українців.

Наголошуємо, на Донеччині введено режим надзвичайної ситуації, який не передбачає ніяких обмежень прав та свобод громадян.

Нагадаємо, відповідно до Законодавства України режим надзвичайної ситуації вводиться за рішенням КМУ, ради міністрів Автономної республіки Крим, обласних, Київської чи Севастопольської державних адміністрацій для єдиної державної системи цивільного захисту у повному обсязі або частково для окремих її територіальних підсистем тимчасово встановлюється режим надзвичайної ситуації.

Надзвичайний стан в Україні, або в окремих її місцевостях вводиться Указом Президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України протягом 2 днів з моменту звернення.