Тематичний урок «Видатні постаті Донеччини»

Наш край відомий людьми, що народились тут та своїм життям, діяльністю і досягненнями прославили його та Україну.

Важливою особливістю діяльності будь-якого архіву є, насамперед, збереження історії для майбутніх поколінь. В рамках Регіонального проекту «Донбас – це Україна!» архівний відділ Добропільської райдержадміністрації провів 5 листопадаі для старшокласників 10-11 класів Святогорівської ЗОШ І-ІІІ ст. тематичний урок «Видатні постаті Донеччини».

1
На заході були присутні директор школи Дудушко Світлана Іванівна, заступник з виховної роботи Романченко Анастасія Сергіївна, народна майстриня Гайдук Марія Миколаївна та дружина волонтера Стрепоченка Миколи Борисовича - Ірина Петрівна. Начальник архівного відділу райдержадміністрації Любов Чамор розповіла присутнім про тих представників Донецької землі, які змогли довести, що наш край був, є і буде українським.
Старшокласники та присутні почули про патріотів та борців за вільну Україну Олексу Тихого, Василя Стуса, Дмитра Чернявського, Степана Чубенка, земляків Миколу Чернявського, Володимира Наумова.
На заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять про загиблих героїв, наших земляків, які віддали життя за наше майбутнє, за вільну Україну.

2

Присутні із задоволення слухали розповідь про видатних діячів мистецтва та культури нашого краю: Архипа Куїнджи, Володимира Сосюру, Анатолія Соловяненка, Леоніда Бикова, наших земляків, які на міжнародному рівні здобували славу і гордість на спортивні арені Сергія Бубку, Лілію Подкопаєву, Олега Верняєва, Євгена Левченка, завдяки яким Україну та Донбас знають у всьому світі.
Добропільський район має своїх видатних особистостей, які сьогодні примножують славу Доброго Поля – народну майстриню Гайдук Марію Миколаївну, сільгоспвиробників Голованьова Володимира Миколайовича, Батицького Віктора Миколайовича, волонтера та благодійника Стрепоченка Миколу Борисовича, дослідника Петренка Олександра Миколайовича та багатьох інших.
За любов до України, нашого рідного краю, вірність родинним традиціям, безмежність доброти та людяності в серцях, Гайдук Марії Миколаївні - народній майстрині з виготовлення «Ляльки-мотанки» та волонтеру Стрепоченко Миколі Борисовичу, в особі його дружини Ірини Петрівни, вручено подяки від райдержадміністрації та архівного відділу райдержадміністрації, на згадку пам’ятні сувеніри про Добропільський район.
Натомість Гайдук Марія Миколаївна подарувала директору школи Світлані Іванівні, Ірині Петрівні та Любові Василівні Ляльки - мотанки, які стануть оберегами в жіночій долі.
Протягом проведення заходу панувала тепла та дружня атмосфера.
Марія Миколаївна гостинно запросила старшокласників відвідати в Криворізькій ЗОШ І-ІІІ ст. світлицю, де знаходяться її неперевершені Ляльки – мотанки, а Стрепоченко Ірина Петрівна зосередила увагу старшокласників та зробила акцент на плеканні любові до України, до своєї рідної Батьківщини.

3

… За всю історію існування нашого району є дуже багато видатних постатей, про яких може бути складено безліч уроків, на які навіть і не вистачить навчального часу. Однак діти мають виховуватися на добрих традиціях і справах багатьох наших талановитих людей, і цим потрібно займатися. Це справа часу…

Доречні слова колишньої учениці Октябрської ЗОШ І-ІІІ ст. Мірошніченко Юлії:

«Батьківщина - це простір, краса,
Батьківщина - це Мати свята.
Все, що бачив ти вдома, отут –
Ти ніколи про це не забудь!

… Не забудь про людей,
Що тут землю орали..»

Архівний відділ райдержадміністрації