В Україні планується внести зміни до системи ідентифікації та реєстрації сільгосптварин

В Україні планується внести зміни до системи ідентифікації та реєстрації сільгосптварин.

Для забезпечення повноцінного держрегулювання у сфері ідентифікації та реєстрації тварин 1 жовтня 2020 р. до Верховної Ради групою депутатів було подано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», який зареєстровано за №4182. Про це 8 жовтня повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

худоба
«Законопроєктом визначено та доповнено повноваження центральних органів виконавчої влади, які формують та реалізують державну політику у сфері ідентифікації та реєстрації тварин, що вдосконалить дієвий та ефективний спосіб контролю епізоотичної ситуації в Україні та сприятиме відкриттю нових ринків для безпечних товарів», - уточнюється в повідомленні.
Документом також визначаються способи та періодичність державного контролю за дотриманням законодавства щодо ідентифікації та реєстрації сільгосптварин, відповідальність операторів ринку, громадян та посадових осіб при виявленні порушень, «що забезпечить достовірність інформації в Єдиному державному реєстрі тварин».
Як зазначається, запровадження такого механізму є одним із зобов'язань України щодо приведення чинної законодавчої бази у відповідність до положень законодавства ЄС.

Джерело: Добропільське районне управління Держпродспоживслужби.