В Україні посилять контроль за якістю харчових продуктів

продуктиМіністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України опубліковано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо харчових продуктів та інших об'єктів санітарних заходів».


Документ розроблено з метою удосконалення чинного законодавства у сфері безпечності та якості харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин та його гармонізації з законодавством Європейського Союзу.
Проєктом Закону посилюється державний контроль і відповідальність за порушення законодавства в сфері безпечності та якості харчових продуктів, в тому числі і фальсифікацію харчових продуктів, а також приводяться у відповідність положення чинного законодавства щодо питань державної реєстрації харчових добавок, ензимів та ароматизаторів в Україні, вводиться поняття крафтове виробництва, тощо.
У розробці законопроєкту брали участь фахівці Держпродспоживслужби та профільних асоціацій, які надавали свої пропозиції та коментарі.
- Держпродспоживслужба підтримує запропоновані зміни. Сподіваємось, вони будуть затверджені найближчим часом, - підкреслила Владислава Магалецька. - Це дозволить спростити умови для ведення бізнесу, протидіяти фальсифікату продукції та сприяти створенню прозорого механізму гарантування безпечності харчових продуктів.
Ознайомитись з проєктом Закону, долучитись до обговорення та підтримати запропоновані зміни можна за посиланням.

Джерело: Добропільське районне управління Держпродспоживслужби.