Відбувся «круглий стіл» з питань соціального захисту учасників АТО

12 березня в райдержадміністрації відбувся круглий стіл з представниками учасників АТО Добропільського району, на якому обговорювались питання соціального захисту учасників АТО, реалізації їх прав на пільги та соціальні гарантії.

Участь в заході взяли заступник голови райдержадміністрації Наталя Перекотій, голова районної ради Тамара Бєлянкіна, керівники окремих структурних підрозділів райдержадміністрації, причетних до питань соціального захисту ветеранів АТО. Також у залі були присутні учасники АТО на чолі з головою Громадського об’єднання учасників та інвалідів АТО Олександром Харченко. Головна мета заходу – обговорення проблем щодо соціальної адаптації та психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції, визначення шляхів системного вирішення проблем, які стоять сьогодні перед ними.
Всього в районі станом на 01.03. 2018 перебуває 53 учасника бойових дій, які брали участь безпосередньо в АТО. На обліку в Центрі зайнятості перебувало 8 учасників АТО. Під час круглого столу учасники АТО мали можливість розповісти про наболілі проблеми, задати питання безпосередньо представникам районної влади, висловити своє бачення щодо шляхів їх вирішення.
Керівники структурних підрозділів розповіли про зміни в чинному законодавстві України щодо соціального захисту учасників АТО, про їх медичне забезпечення, можливості оздоровлення дітей учасників АТО.
Було піднято також питання щодо забезпечення реабілітації військовослужбовців. Директор районного ЦСССДМ Оксана Родіонова особливу увагу приділила саме психологічній реабілітації, адже дуже часто фізично здорові учасники АТО не можуть самостійно справитись із пережитими під час військової служби ситуаціями, що спричиняє низку проблем в їх сім’ях.
Проблем з оформленням земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, як відзначили присутні, в районі немає. Всього на сьогодні оформлюються документи 144 особами з числа зазначеної категорії, які мешкають як на території району, так і в м. Добропіллі. Учасники круглого столу встигли обговорити основні важливі питання, що стоять на часі, поділилися думками щодо організації в нинішніх умовах раціональної та ефективної соціальної, професійної адаптації, психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.
На завершення зустрічі заступник голови райдержадміністрації Наталя Перекотій зазначила, що питання соціального захисту учасників АТО перебувають на постійному контролі в районної влади, та закликала про будь-які випадки порушення прав та соціальних гарантій цієї категорії з боку представників місцевої влади чи приватних осіб, обов’язково повідомляти до райдержадміністрації.

DSC 2303

DSC 2305

DSC 2310