Вилучили та прийняли справи

15 січня поточного року начальник архівного відділу райдержадміністрації Любов Чамор та головний спеціаліст відділу Олена Гурева, при наданні методичної та практичної допомоги Криворізькій сільській раді (ОТГ) з питань архівної справи, здійснили перевірку наявності документів за описами справ №№ 1, 1-н, 2, 2-н постійного строку зберігання та з кадрових питань (особового складу).

За результатами перевірки справ - погосподарчих книг за 1944 – 2015 роки встановлено, що останні, через неналежне зберігання, мають значну підвищену вологість, уражені пліснявими грибами, є великі пошкодження паперу і текстів, запиленість справ, що поступово призводить до їх псування, а ще гірше - втрати. А це документи постійного (довічного) зберігання, які за своєю історичною цінністю є майже унікальними.

20200115 103850
Тому начальник архівного відділу Любов Чамор та керуюча справами Криворізької сільської ради Ірина Козлова прийняли одностайне рішення щодо вилучення 240 погосподарчих книг та перевезення їх до архівосховища архівного відділу райдержадміністрації.
За результатами виявлених дефектів складено акт, в якому передбачено заходи щодо їх усунення.  Вищезазначені справи потребують комплексу необхідних реставраційних робіт, який буде проводитися спільно з Криворізькою сільською радою.

20200115 094754
До роботи з упорядкування справ постійного зберігання за 2017-2019 роки було залучено діловода Сердюк Оксану. Тепер до працівників, які відповідають за діловодство та архівну справу реформованих Шилівської та Добропільської сільських рад, від архівного відділу райдержадміністрації єдина вимога – якомога найшвидше здійснити експертизу цінності документів, що відклалися в управлінській діяльності установ, здійснити якісне упорядкування, належне формування справ та передати на розгляд експертної комісії архівного відділу райдержадміністрації.

20200115 121525