Візит голови облдержадміністрації Павла Кириленка до Добропільського району

5 грудня голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко провів зустрічі з мешканцями трьох сільських рад (Добропільська, Криворізька, Шилівська), які після виборів 22 грудня утворять Криворізьку ОТГ.


На зустрічах були присутні також керівники району, в.о. голови райдержадміністрації Наталя Перекотій, голова районної ради Юрій Середа, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації.
Мета зустрічей – обговорення нагальних проблем, які найбільше турбують всіх мешканців цих населених пунктів напередодні об’єднання в одну громаду.
В кожному населеному пункті зібралося доволі багато людей, яких хвилюють однакові проблеми.

губернатор2

губернатор3
Найбільше місцевих мешканців турбувало питання земельної реформи, а саме відкриття ринку землі. Очільник області пояснив, що «земельна реформа передбачає передусім децентралізацію земельних відносин, прозоре електронне оформлення земельних ділянок, можливість громади самим розпоряджатися водними і земельними об’єктами, створення відкритого ринку землі Питання щодо продажу землі іноземцям буде вирішуватися виключно на референдумі» .

губернатор4

губернатор5

губернатор6
Серед проблемних питань також обговорювалися питання медичного забезпечення, а саме відсутність фельдшерських та аптечних пунктів, стан доріг та мостів, робота закладів освіти, транспортне сполучення між віддаленими селами та районним центром, рух великогабаритного транспорту через населені пункти, вирізка аварійних дерев на узбіччях, ремонт та подальше існування шкіл, тощо.
Надалі мова зайшла про місцеві проблеми, які повинні вирішуватись на місцях – огорожа кладовищ, покинуті будівлі, відсутність води, вуличне освітлення та багато інших.

губернатор7

губернатор8

губернатор9
Було визначено, що після створення ОТГ (а вибори відбудуться 22 грудня), буде виготовлена проєктно-кошторисна документація по ремонту Добропільської ЗОШ, і наступного року можна буде предметніше говорити про ремонт.
Департамент розвитку базових галузей промисловості ДонОДА зараз обстежує 7 мостів, які перебувають у межах майбутньої ОТГ, плани щодо їх ремонту будуть готові до кінця року. З ремонтом місцевих доріг (а на балансі області їх 92 км) дорожники мають визначитися до кінця березня наступного року.

губернатор10

губернатор11

губернатор12
Голова облдержадміністрації поінформував громаду, що у наступному році в Донецькій області буде відкрито 27 ФАПів. Роботи розділені на кілька етапів, останній з яких планується завершити до кінця 2020-го.

губернатор13

губернатор14
Говорили й про можливу оптимізацію шкіл та іншої інфраструктури. Павло Кириленко зазначив, що майбутня громада ці питання вирішуватиме сама. На першому етапі створення ОТГ область надаватиме необхідну допомогу, але потрібно побудувати таку систему, щоб у подальшому громади розраховували на власні сили.

губернатор15

губернатор16

Павло Кириленко доручив профільним департаментам, керівники яких були також присутніми на зустрічах, детально вивчити ситуацію по кожному питанні та у стислі терміни здійснити всі заходи для усунення проблемних питань.