Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Набирає обертів літо. Чекають на дітлахів подорожі, екскурсії, табори відпочинку.

Та дехто із старшокласників планує попрацювати. Батьки ставляться позитивно до такого рішення підлітків, адже це перший трудовий досвід і перший юнацький заробіток, вміння доцільно планувати свій час і берегти час інших, підготовка до майбутньої спільної роботи в колективі. Та у дорослому світі підлітків підстерігають неприємні несподіванки, адже вони можуть стати жертвами недобросовісних роботодавців.
Щоб уберегти дітей від тих, хто порушує їхні права, а також з нагоди Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, який відзначається 12 червня, вчитель правознавства Шилівської ЗОШ І-ІІІ ст. Лукашова В.Я. та педагог – організатор Блашнікова Д.С. запросили старшокласників та їх батьків на соціально – психологічний тренінг «Праця молоді: права та обов’язки» з метою покращити їхні знання про систему виробничих відносин, підготувати в правовому та психологічному плані до подальшої трудової діяльності.
Спочатку діти прослухали лекцію про становище їхніх ровесників в інших країнах, особливо в країнах третього світу, де, на жаль, існує експлуатація дітей. Обговорили правові ситуації щодо прийняття на роботу неповнолітніх, робочий час та відпочинок і, звісно, оплату праці. Особливу увагу приділили охороні праці неповнолітніх. Цікаво пройшли групові вправи на тему: «Прийом на роботу», «Знайомство», «У колі колег», «Моя пара» тощо.
Закінчився захід бесідою – обговоренням, на якій, підводячи підсумки заняття, підлітки відзначили, що відчули себе захищеними, що під час ігрових ситуацій із серйозним обговоренням отримали корисну інформацію і готові до труднощів, пов’язаних з першим працевлаштуванням, а в разі потреби їм є до кого звернутись.
Одним із головних завдань школи залишається організація і здійснення педагогічного всеобучу з родинами учнів. Директор школи Шевкун А.І. провела індивідуальні бесіди з батьками, ще раз наголосила , що працевлаштування дітей відбувається лише за згодою батьків, розповіла про трудове законодавство України, в якому чітко обумовлено всі умови працевлаштування неповнолітніх, нагадала основні положення закону «Про охорону дитинства». Користуючись нагодою, Алла Іванівна щиро подякувала батькам за активну участь у підготовці школи до нового навчального року, адже одне із найголовніших прав дитини – право на якісну освіту.

IMG 20180608 113359

IMG 20180608 113443

IMG 20180608 114445