ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ГРУДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ: «ГОДУВАННЯ ГРУДЬМИ-ОСНОВА ЖИТТЯ»

Щорічно з 1 по 7 серпня в нашій країні проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування.

Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції — годування дітей грудьми.
Наказом головного лікаря від 05.07.2017 № 55 було затверджено план заходів щодо проведення з 01.08.2018 по 07.08.2018 у Добропільському районі Всеукраїнського тижня грудного вигодовування «Годування грудьми – основа життя».
Одним з основних напрямків даних заходів є пропаганда та підтримка грудного вигодовування, що забезпечує формування фізіологічного та імунобіологічного захисту дитини, профілактику гнійно-септичних та кишкових захворювань новонароджених, сприяє психоемоційній єдності матері та дитини - все це разом сприяє зменшенню захворюваності і смертності дітей та збереженню репродуктивного здоров'я жінки.
У всіх амбулаторіях ЗПСМ були оформлені куточки про користь грудного вигодовування дітей.
Лікарями загальної практики сімейної медицини з молодими матусями та вагітними жінками проведено:
- 6 лекцій «Як материнське молоко сприяє формуванню власної системи імунітету у дитини»;
- 13 бесід «Яку роль виконує грудне вигодовування», «Що містить в собі грудне молоко», «Підтримка грудного вигодовування дітей», «Як зберегти лактацію в складних ситуаціях» та інш.;
- практичні заняття з молодими матусями на тему: «Техніка грудного вигодовування».
Червоною ниткою через всі заходи проходило те, що грудне вигодовування є найважливішим чинником повноцінного та здорового розвитку дітей раннього віку.

11

12

13