Ситуація на ринку праці за січень - квітень 2018 року

Протягом січня - квітня 2018 року до Добропільського міського центру зайнятості для укомплектування була наявна 544 вакансії, у тому числі: для робітників – 331, для службовців – 132 та 81 – для осіб, які не мають спеціальної підготовки. Центр зайнятості по наданню вакансій співпрацював з 122 роботодавцями, майже 70 % роботодавців знайшли працівника.

Упродовж січня - квітня 2018 року на обліку перебували 2339 отримувачів соціальних послуг. Мали статус безробітного 640 осіб, у тому числі 258 – молодь у віці до 35 років (40,3%), 281 - особи з числа безробітних, які мали додаткові гарантії щодо сприяння працевлаштуванню. Основні зусилля центру зайнятості спрямовані на реалізацію заходів активної політики зайнятості, розширення спектра та підвищення якості надання соціальних послуг.
За січень – квітень 2018 року за сприянням Добропільського міського центру зайнятості були працевлаштовані 346 осіб, у тому числі безробітні – 214 осіб, молодь у віці до 35 років з числа безробітних – 95 осіб (44,4% від загальної кількості працевлаштованих), 76 безробітних осіб з числа тих, які мали додаткові гарантії, працевлаштована за сприянням служби зайнятості (35,5%).
Протягом січня - квітня 2018 року у громадських та роботах тимчасового характеру взяли участь 204 особи (громадські роботи – 38 осіб).
За направленням служби зайнятості професійне навчання проходили 153 особи. Рівень охоплення професійним навчанням складає 23,9 %.
Створення нових робочих місць, є одним з ключових факторів економічного розвитку міста та району. Законом України «Про зайнятість населення» передбачено надання роботодавцям багатьох пільг: у роботодавців, які створюють нові робочі місця, з'явилася можливість отримати компенсації зі сплати єдиного соціального внеску, 15 роботодавців, які працевлаштували 30 безробітних, у звітному періоді скористалися цією пільгою.
Добропільським міським центром зайнятості організовано і проводиться надання безоплатних консультаційних послуг з питань організації та провадження підприємницької діяльності з залученням працівників органів державної влади. Протягом звітного періоду надано 13 консультацій.
У січні – квітні 2018 року на обліку в центрі зайнятості, як безробітні, перебували 38 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), 25 осіб мали право на отримання допомоги по безробіттю. Працевлаштовано 12 осіб, з них 2 особи з компенсацією роботодавцю витрат на оплату праці, 8 осіб проходили профнавчання, 5 осіб брали участь у роботах тимчасового характеру. Станом на 1 травня 2018 р. на обліку перебуває 16 осіб з числа ВПО.
Станом на 1 травня 2018 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 306 безробітних громадян. Серед них 193 особи складають жінки; 113 осіб – чоловіки; 105 осіб – молодь; 143 – особи, які належать до соціально вразливих категорій населення. Із загальної чисельності безробітних 96 осіб проживає у сільській місцевості (210 – у місті).
Профорієнтаційна робота з випускниками шкіл, яким служба зайнятості допомагає зробити усвідомлений вибір, є одним з пріоритетних напрямів діяльності. Так протягом січня – квітня 2018 року проведені «Уроки вибору професії» з використанням профорієнтаційних роликів - 14 заходів, в яких прийняли участь 572 учня; Дні відкритих дверей центру зайнятості – 5 заходів, взяли участь 100 учнів; 2 профінформаційні групові заходи для молоді, у тому числі учнівської, взяли участь 49 учнів; профінформаційний семінар для батьків, взяли участь 50 осіб. В Шахівській ОТГ відбулася виїзна акція ЦЗ з використанням мобільного центру профорієнтації для учнів старших класів Шахівської ЗОШ, охоплено 58 дітей.
Для студентів Білицького професійного ліцею проведено професіографічну зустріч з працівниками ПАТ "ДТЕК ДОБРОПІЛЬСЬКА ЦЕНТРАЛЬНА ЗБАГАЧУВАЛЬНА ФАБРИКА".
В квітні, в рамках проведення загальнообласних заходів, відбувся Ярмарок вакансій для студентської молоді та незайнятого населення «Побудуй кар’єру з нами», в якому взяли участь 17 студентів ПТНЗ та 117 учнів загальноосвітніх шкіл міста. Добропільський міський центр зайнятості постійно удосконалює свою роботу. Запрошуємо до співпраці усіх бажаючих.