На Донеччині продовжується реалізація проектів з вирішення доволі болючого соціального питання – забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Станом на кінець 2018 року з різноманітних джерел фінансування на придбання житла спрямовано понад 60 мільйонів гривень та придбано 168 квартир і 10 будинків для створення дитячих будинків сімейного типу.

Так, у 2018 році за умови співфінансування 50/50 з обласного та місцевих бюджетів для дітей-сиріт придбано 105 квартир на загальну суму 22,5млн гривень. Ще 63 квартири на 16,7 млн гривень було придбано за рахунок субвенції з державного бюджету. Для порівняння, протягом 2017 року з цих джерел було придбано 137 квартир. Збільшення обсягів придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа легко пояснити тим, що Донецька облдержадміністрація визначила одним зі своїх пріоритетів максимальне забезпечення житлом цих дітей.

Важливою частиною забезпечення дітей-сиріт житлом є створення дитячих будинків сімейного типу. Ці заклади сприяють швидшій соціалізації дітей, адже діти живуть у великій, дружній сім’ї та забезпечені теплом та любов’ю нових батьків. Для того, щоб умови проживання були максимально комфортними, обласна влада за два роки придбала 16 відремонтованих та повністю оснащених житлових будинків на загальну суму у понад 30 млн гривень. Попри те, що щороку збільшуються видатки на придбання житла для дітей-сиріт, не мають власного житла ще майже 2800 дітей, а тому Донецька ОДА продовжуватиме докладати зусилля для виправлення цієї ситуації.

В умовах збройної агресії проти України саме для Донецької області надзвичайно важливе значення має повноцінне функціонування системи цивільного захисту населення, адже, як показує досвід, цинічний ворог може будь-якої миті нанести удар по мирним містам та об’єктам цивільної інфраструктури. Для того, щоб мінімізувати ризики та людські жертви, Донецька облдержадміністрація у взаємодії з органами правопорядку та військовими постійно проводить перевірки готовності сховищ та укриттів.

Згідно спеціалізованого обліку захисних споруд цивільного захисту в Донецькій області на території, підконтрольній українській владі 785 захисних споруд цивільного захисту, з них 433 сховища та 355 протирадіаційних укриття. Наразі більшість захисних споруд «готові» та «обмежено готові» до прийому осіб, що укриваються. Протягом 2018 року приведено у готовність та обмежену готовність до прийому осіб, що укриваються додатково 63 захисні споруди.

Також протягом року в містах та районах області проведені обстеження будівель, споруд та приміщень різного призначення для встановлення можливості їх використання для укриття населення, як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів. За результатами роботи визначено 2445 об’єктів в яких можливо тимчасово укрити понад 450 тис. осіб та які придатні до включення до фонду захисних споруд цивільного захисту, як споруди подвійного призначення та найпростіші укриття. Роботи зі створення ефективної системи цивільного захисту тривають.

Від початку жовтня у Донецькій області в експлуатацію введено нову ретрансляційну теле- радіовежу, яка розташована у місті Гірник за 15 км від лінії розмежування. Висота новобудови складає 190 метрів, що дозволяє розповсюджувати сигнал в радіусі 90 км, у тому числі на непідконтрольну українській владі територію.

Наразі розпочали мовлення ще три українські радіостанції - Радіо НВ, Голос Донбасу (НСТУ) і UA:Радіо Промінь (НСТУ). Таким чином, з Гірника в напрямку лінії розмежування вже офіційно мовлять 6 українських FM-радіостанцій: Радіо НВ, Голос Донбасу (НСТУ), UA:Радіо Промінь (НСТУ). Армія ФМ, UA: Українське радіо, Країна ФМ.

Протягом 2018 року малі та середні підприємства Донеччини отримали на розвиток власного бізнесу 35,5 млн гривень з обласного бюджету. У програмі підтримки малого та середнього бізнесу Донецької облдержадміністрації взяли участь 343 підриємці, які подали проекти на загальну суму 145,4 млн гривень, переможцями визначені 83 проекти. За правилами програми, проекти реалізуються за умови співфінансування з обласного та місцевих бюджетів, тому з 35,5 млн гривень, які отримали переможці, понад 10 млн було профінансовано з міських та районних бюджетів.
Програма підтримки підприємців працює у Донецькій області вже другий рік, тому можна визначити певні тенденції. Здебільшого підприємці звертаються до Донецької ОДА через потребу у оновленні основних фондів, тобто через потребу у придбанні сучасного обладнання, яке сприятиме збільшенню обсягів виробництва. У поточному році переможцями стали 32 подібні проекти.

10 грудня у Мар’їнському районі пройшли громадські слухання з обговорення пропозицій до Плану перспективного розвитку Мар’їнського району на 2019 – 2021 роки. Слухання проходили у Мар’їнці, Красногорівці та Павлівці. До обговорень долучились керівники району, члени місцевої ради регіонального розвитку, підприємці та небайдужі громадяни. Учасники обговорень визначили головним пріоритетом відновлення інфраструктури та розбудову мирного життя району. Членами ради регіонального розвитку визначені наступні заходи, які необхідно втілити протягом найближчого часу:

На Донеччині реконструюють обласний лікарсько-фізкультурний диспансер. Через проведення на території Донецької області антитерористичної операції, диспансер було перереєстровано з міста Донецьк до міста Бахмут. Задля створення якісного ведення медично-біологічного контролю провідних спортсменів, здійснення медичного контролю дитячо-юнацького спорту, із комунальної власності територіальної громади м. Бахмут у спільну власність було передано приміщення цілісного майнового комплексу державного закладу «Вузлова лікарня станції Бахмутського державного підприємства «Донецька залізниця».

З метою приведення зазначеної будівлі до придатного стану за рахунок коштів обласного бюджету в жовтні 2017 року розпочалася реалізація проекту. У березні-квітні 2018 року було проведено коригування проектно-кошторисної документації, з урахуванням зростання цін на матеріали, збільшенням заробітної плати, а також додаткових робіт, необхідність яких виявлено в ході реконструкції. Переможцем відкритих торгів на проведення будівельних робіт, що відбулись у квітні, визначено товариство з обмеженою відповідальністю «Хозхімсервіс».
Загальна сума проекту, згідно оновленої ПКД, складає майже 49,5 млн. грн. Роботи виконуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку за співфінансування з обласного бюджету на рівні 30%. На 2018 рік передбачено кошти ДФРР у сумі 20119,160 тис. грн. та кошти обласного бюджету 2235,462 тис. грн. З урахуванням нової експертизи, для повного завершення реконструкції об’єкту не вистачає 25157,375 тис. грн. Для вирішення цього питання проект подано на участь у конкурсному відборі програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в 2019 році.

На сьогоднішній день виконано більшу частину фасадних робіт – утеплення стін металопрофілем, завершуються роботи із заміни покрівлі на металочерепицю. Також здійснено перекриття між першим та другим поверхами – як у головному корпусі, так і в майбутньому гуртожитку. Окрім цього, у приміщеннях тривають роботи з внутрішнього оновлення. До кінця року планується завершення наступних видів робіт у головному корпусі: покрівля, фасад, бетонні роботи, розводка тепломережі та електромережі, а також придбання ліфту та 2 підйомників.

Будівлі лікарсько-фізкультурного диспансеру передбачаються для надання медичної допомоги населенню в частині проведення профілактики, діагностики, лікування захворювань та ушкоджень, пов’язаних із заняттям фізичною культурою і спортом. Будівля гуртожитку передбачена для розміщення та проживання медичного персоналу та лікарів.

На першому поверсі передбачено розміщення діагностичного відділення – МРТ, флюорографія, УЗД; лабораторії загально-клінічних та біохімічних досліджень; кабінетів лікарів – кардіолога, ортопед-травматолога, гінеколога, отоларинголога, офтальмолога, психотерапевта, невропатолога, стоматолога; допоміжні технічні, адміністративні приміщення, гардероб. На другому поверсі передбачено розміщення палатного відділення на 8 ліжок; операційного блоку, залів лікувальної фізкультури та механотерапії, адміністративних кабінетів.

Нагадаємо, у Донецькій області служба лікарського контролю (спортивної медицини) за особами, що займаються фізичною культурою і спортом, існує з 1947 року та представлена обласним лікарсько-фізкультурним диспансером. На території регіону, що непідконтрольна українській владі, залишилося все необхідне обладнання та саме головне – будівля. З переміщенням диспансеру у місто Бахмут, організація проводить діяльність на стадіоні «Металург», де орендує приміщення загальною площею 208 кв. м. А це не дозволяє закуповувати медичне обладнання для повноцінної діяльності диспансеру, розширювати штат працівників.

Робочий візит Першої леді України до Донецької області переноситься. Дату та час проведення візиту буде повідомлено додатково. Вибачте за незручності, дякуємо за співпрацю та розуміння.