6 грудня 2019 року Президент України Володимир Зеленський з робочою поїздкою відвідає Донецьку область. Просимо представників ЗМІ пройти акредитацію до 16:00 години 5 грудня 2019 року. Контактна особа – начальник відділу прес-служби Донецької ОДА Масюченко Надія, 099 708 87 20, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У Бахмуті хлопчик віком 4-х років випав з четвертого поверху. Малюка було госпіталізовано з важкими травмами. Як повідомляє ГУ Національної поліції України в Донецькій області, в сім’ї троє дітей різного віку. Мати вийшла з кімнати, а малюк самотужки відкрив вікно та сперся на москітну сітку, яка не витримала ваги дитини. Заради скорішого проведення необхідних медичних заходів, малюка було доставлено до Дніпровської обласної дитячої лікарні.

Завдяки чіткій взаємодії Донецької облдержадміністрації, Командування операції Об’єднаних сил, військових та цивільних медиків Донецької області та Дніпропетровської ОДА вдалося дуже швидко вирішити питання щодо організації транспортування хлопчика військовим вертольотом до Дніпра, який приземлився там сьогодні о другій години ночі. Зараз боротьбу за життя продовжують лікарі обласної дитячої лікарні, стан вкрай важкий, поруч з Давидом його мама.

Донецька ОДА висловлює щиру подяку, всім хто долучився до порятунку. Голова Донецької ОДА Павло Кириленко та обласний департамент охорони здоров’я тримають питання на особистому контролі. Бажаємо Давиду скорішого одужання , а його мамі сил і терпіння.

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Денис Клюшников провів робочу зустріч з делегацією організації «Центр гуманітарного діалогу», під час якої були обговорені питання реорганізації вугільних шахт Донецької області та впливу шахтних вод на стан екології у регіоні. Міжнародний експерт з питань реструктуризації вугільної промисловості доктор Рольф Петрі розповів про досвід Німеччини у ліквідації вугільних шахт та подальшого поводження з шахтними водами.

«Промисловий регіон Рур має багато спільного з українським Донбасом. Раніше у регіоні працювало понад 150 вугільних підприємств, у 2005 залишилось сім, на даний момент не працює жодне. У Німеччині працюють системи відливу та очистки води навіть на копальнях, закритих ще у першій половині 20-го сторіччя. Україні також доведеться проваджувати подібні системи, аби у подальшому уникнути екологічної катастрофи», - зазначив Рольф Петрі. Доктор Петрі також розповів про технологію контрольованого затоплення шахт, яка використовується у країнах Європейського Союзу та деяких інших країнах. Він зазначив, що при правильному стратегічному плануванні затоплення шахт жодним чином не впливає на стан довкілля.

«Воду, яка відкачується з вугільних шахт, можна очищати декількома методами та використовувати у сільському господарстві або ж зливати до водойм. У Німеччині також існує практика використання частково очищених шахтних вод у централізованих системах опалення та виробничих процесах», - зауважив він. Денис Клюшников розповів присутнім про нагальні проблеми у регіоні, які виники через масове неконтрольоване затоплення шахт на тимчасово окупованих територіях та наголосив, що для Донецької області дуже важливо використовувати провідний досвід європейських партнерів.

Сьогодні у Краматорську відбулось вручення службового автотранспорту медичним працівникам закладів охорони здоров’я первинного рівня, які працюють у сільській місцевості. Участь у заході взяв заступник голови Донецької облдержадміністрації Денис Клюшников та директор департаменту охорони здоров’я Юрій Узун. Це дуже важлива подія для сільської медицини. У 2018 році Уряд країни запланував амбітний проєкт «Сільська медицина». Для цього Верховна Рада України прийняла закон про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості. Цей закон є частиною медичної реформи та дає місцевій владі можливість проблеми сільської медицини. Особливо це важливо для мешканців Донеччини, адже 25% населення регіону проживає в сільській місцевості.

28-29 листопада 2019 року у місті Краматорську Донецької області за підтримки Ради Європи відбудеться щорічний (ІV) форум «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави».

Захід організовується щорічно з 2016 року з метою обговорення стану та перспектив розвитку місцевого самоврядування в Україні загалом та, зокрема, в Донецькій та Луганській областях, перш за все актуальних питань законодавчого регулювання, європейського досвіду та стандартів у відповідній сфері.

24 листопада о 12:30 в сквері “Мрія” у Слов'янську відбудеться відкриття інтерактивної дактильної абетки. Її встановлення має за мету зруйнувати бар’єри в спілкуванні між нечуючими та чуючими людьми. Подія буде проходити в рамках презентації молодіжного проєкту EASYSIGN, що спрямований на підвищення поінформованості людей про проблеми нечуючих та популяризацію жестової мови. Також під час події заплановані інтерактивно-просвітницькі інклюзивні ігри, конкурси, музичні флешмоби, для найактивніших учасників передбаченні подарунки від EASYSIGN. Проєкт EASYSIGN став фіналістом глобальної інноваційної програми UPSHIFT Україна у Слов'янську, що реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та урядом Японії. Команда EASYSIGN за результатами участі в програмі отримала фінансування свого проєкту та зараз активно втілює його в життя.

23 листопада 2019 року у Краматорську об 11:00 відбудеться обласний інформаційно-просвітницький захід до Дня пам’яті жертв голодоморів за участю керівництва облдержадміністрації, операції Об’єднаних сил, Краматорської міської ради.

Місце проведення: м. Краматорськ, вул. Академічна 84, Донецький обласний краєзнавчий музей.

Акредитація за номером: 050 15 56 394 Олександр

Запрошуємо представників ЗМІ!