За дорученням голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, 16 жовтня у Маріуполі на ПрАТ «ММК ім. Ілліча» департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації провів виїзну робочу нараду щодо виконання природоохоронних заходів ПрАТ «ММК ім. Ілліча», згідно затверджених планів-графіків виконання таких заходів». Участь у заході взяли директор департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Сергій Натрус, керівництво КП «Дирекція з капітального будівництва адміністративних і житлових будівель», ТОВ «Метінвест-Холдінг», представники ПрАТ «ММК ім. Ілліча».

Директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації зауважив, що необхідна організація передачі даних з джерел викидів до регіональної системи моніторингу довкілля Донецької області.

Натомість присутні висунули пропозицію передавати дані з датчиків контролю викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря зі стаціонарних джерел викидів на сайт департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА.

Таким чином, вирішили 22 жовтня 2019 року здійснити виїзд на ПрАТ «ММК ім. Ілліча» з метою ознайомлення громадськості Маріуполя з ходом реалізації природоохоронних заходів. А 21-22 жовтня 2019 року – здійснити спостереження за станом атмосферного повітря у місті у денний та нічний час спільно з громадськістю та засобами масової інформації без попередження промислових підприємств та міських органів влади за допомогою пересувної лабораторії облдержадміністрації за маршрутом, обраним громадськістю.

Керівник обласної військово-цивільної адміністрації тримає на особистому контролі питання екологічної ситуації області, зокрема міста Маріуполь.

Голова Донецької ОДА наголошує, що інформація, яка була розповсюджена 0629, некоректна і не відповідає дійсності. А подана цитата - скомпільована й неточна.

"Донецька ОДА не планує будівництва гідротехнічних споруд в обхід окупованої території. Модернізація системи водопостачання області - одне з наших основних завдань. Вирішуючи його, ми виходимо з того, що компанія "Вода Донбасу" - єдиний комплекс, єдиний виробничий і господарчий механізм. І Донецьк, і Маріуполь, і Макіївка, і Добропілля беруть воду з єдиного джерела - каналу Сіверський Донець-Донбас, який бере свій початок на території Слов'янського району і проходить по всій області. У процесі модернізації компанії маємо вирішити дві основні проблеми: покращити якість води і надавати її у достатній кількості усім споживачам цілодобово", - зазначає Павло Кириленко.

Орієнтовна вартість реалізації програми з модернізації - реконструкції та капремонту магістральних водогонів, насосних, фільтрувальних і каналізаційних станцій, колекторів - 7,5 млрд грн.

"Ми розуміємо, що це значні суми, але вони є фактично інвестиціями у здоров'я і добробут людей - по обидва боки тимчасової так званої лінії розмежування", - наголосив голова Донецької ОДА.

Для реконструкції та модернізації окремих частин магістрального водогону «Сіверський Донець – Донбас» обласна влада планує залучити фінансові ресурси міжнародних донорів. Проєкт реконструкції буде представлений інвесторам під час міжнародного економічного форуму у Маріуполі. Про це заявив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко під час брифінгу-дискусії «Донеччина в контексті перетворень». Під час відповідей на питання журналістів, очільник області заявив, що одним з найамбітніших проєктів стане відновлення водогону «Сіверський Донець – Донбас».

Під час зустрічі з журналістами у Слов’янську Павло Кириленко висловив свою думку щодо «формули Штайнмайєра» та розведення військ на Донбасі. «Процес розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення має на меті зберегти життя і здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України та запобігти загрозам для мирного населення, яке проживає у прифронтовій зоні. Головний принцип Президента України, позиція моя та колективу ДонОДА – це повернення миру, повернення тимчасово окупованих територій та наших людей з полону», - заявив Павло Кириленко.

17 жовтня на брифінгу-дискусії голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка «Донеччина в контексті перетворень» журналісти цікавилися появою бебібоксів в області.
За словами очільника області, у вересні 2018-го в Україні стартувала кампанія з видачі так званих бебібоксів (пакунків малюка) породіллям. Донецька область не підписала угоду про виділення з обласного бюджету коштів на цю програму, оскільки мала до угоди обґрунтовані зауваження. Поки тривало листування між ОДА і Мінсоцполітики України, породіллі двічі позивалися до суду. Відповідачем виступив департамент соціального захисту Донецької ОДА, який виграв усі суди.
Крім того, було розпочато кримінальне провадження щодо цього питання. Його результатом стало те, що вже новий склад Міністерства визнав обґрунтованість зауважень Донецької ОДА, і вже на новий рік будуть внесені зміни в цілому у програму (кількість речей у бебібоксах збільшилася практично вдвічі, а ціна лишилася та сама; змінені підходи до закупівлі речей, які входять до пакунку).
Керівник обласної військово-цивільної адміністрації додав, що до того ж, Мінсоцполітики на базі Донецької області проводитиме експеримент з монетизації бебібоксів, тобто породіллі отримуватимуть гроші замість бебібоксу. Йдеться поки що про тих, хто народив і народить протягом цього року (з 1 січня 2019-го до 31 грудня 2019-го). Для таких породіль розробляється механізм видачі готівкою 5 тисяч гривень – це, власне, і є вартість пакунку. Розробити механізм видачі грошей Мінсоцполітики і департамент соцзахисту ДонОДА планують до кінця жовтня, щоб до кінця року усі жінки цієї категорії отримали гроші.
«Поки що відкритим залишається питання тих матусь, хто народив з вересня 2018-го по 31 грудня 2018 року. Думаємо, що можемо зробити. Питання по тим, хто народить після 31 грудня 2019-го теж поки що не вирішене остаточно: Міністерство думає, чи видавати лише пакунки малюка, чи дати матусям вибір - взяти пакунок чи гроші», – зазначив Павло Кириленк

17 жовтня в Слов’янську в будівлі «Монополія Крона» відбулась брифінг-дискусія «Донеччина в контексті перетворень» голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка. На захід, окрім представників медіа, завітали активісти зі Святогірська, які звернулись до очільника регіону із занепокоєнням щодо реалізації в місті проєкту з облаштування спеціалізованого спортивного парку з розміщенням об’єктів олімпійської спортивної бази. На їх думку, у ході будівництва може погіршитися екологічна система та буде нанесена шкода для цінних рослин. Також мешканці Святогірська попросили Павла Кириленка про окрему зустріч.

17 жовтня 2019 року у м. Слов'янськ, у будівлі «Монополія Крона» (вул. Торська, 67), простір TOP PLACE, відбудеться брифінг-дискусія «Донеччина в контексті перетворень» голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка з представниками медіа. Просимо представників ЗМІ повідомити про намір взяти участь у заході до 17:00 години 16 жовтня 2019 року. Контактна особа начальник відділу прес-служби Надія Масюченко, 099 708 87 20. Збір представників ЗМІ о 12 годині.