Cтаттею 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачено, що ветеранам війни,  до пенсії  встановлюється підвищення  у відсотках до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність Станом на 01.05.2019 розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність відповідно Закону України «Про державний бюджет України» складає 1497,00 грн.

Розміри підвищень, передбачених Законом «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту»

 

 

 

 

Найменування підвищення

Розмір підвищення у % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність на відповідний рік

Сума підвищення у гривнях

Підвищення інвалідам війни 1 групи, осіб прирівняних до інвалідів війни 1 групи та інвалідам війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше

50

748,50

Підвищення інвалідам війни 2 групи та прирівняних до них осіб

40

598,80

Підвищення інвалідам війни 3 групи та прирівняних до них осіб

30

449,10

Підвищення учасникам бойових дій

25

374,25

Підвищення військовослужбовцям, які виконували інтернаціональний обов'язок

25

374,25

Підвищення членам сімей загиблих чи померлих військовослужбовців, а також дружинам (чоловікам) загиблих чи померлих інвалідів війни (які не одружилися вдруге)

25

374,25

Підвищення подружжю померлих учасників бойових дій, учасників війни, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин (які не одружилися вдруге)

10

149,70

Підвищення учасникам війни нагороджених медаллю, в т.ч.:

·         відповідно до статті 14 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту" - 15 %;

·         відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 327(починаючи з 01.05.2012) - 5 %.

20

299,40

Іншим учасникам війни, з урахуванням доплати до підвищення (5%)

15

224,55

Ветеранам війни, яким виповнилося 100 років і більше, виплата діючих підвищень здійснюється в потрійному розмірі (відповідно до Постанови КМУ від 12.10.2002 № 1532 «Про виплату державної допомоги особам, яким виповнилося 100 і більше років»

Для встановлення підвищення до пенсій відповідно до Закону України " Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" до управління Пенсійного фонду необхідно надати заяву та документи (посвідчення) про визнання  заявника ветераном війни, особою, на яку поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Надбавка по статусу надається з дня звернення за заявою та наданням відповідного посвідчення. Якщо особа має підстави для встановлення декількох правових статусів ветерана війни,  встановлюється один із статусів: учасника війни, учасника бойових дій або інваліда війни.

 Особі може бути одночасно встановлено два підвищення до пенсії у випадку коли одне з них встановлене  відповідно до ст.10 Закону  як члену сім’ї  загиблого військовослужбовця або померлого ветерана війни а інше згідно зі статтями 6, 7 або 9 цього Закону як учаснику війни, учаснику бойових дій або як інваліду війни.

13.05.2019 -  відбулась апаратна нарада під головуванням в.о. начальника управління Неоніли Пітик за участю заступника начальника управління Наталії Громило та керівників структурних підрозділів.  Обговорювались питання виконання окремого доручення в.о. начальника ГУПФУ в Донецькій області, участі в судових засіданнях, організаційних заходів щодо святкування Всеукраїнського Дня вишиванки, виконавської дисципліни, та ін.

13.05.2019 – в.о. начальника управління Н. Пітик взяла участь в апаратній нараді при в.о.голови Добропільської райдержадміністрації.

13.05.2019 – в.о. начальника управління Н. Пітик взяла участь у засіданні комісії Добропільської райдержадміністрації з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

13.05.2019 – відбулися зустрічі, квест-гра та флешмоб з учнівською молоддю загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів № 8, 9 м. Білицьке Добропільської міської ради начальником відділу обслуговування громадян № 1 Н. Хничовою.

13.05.2019 – начальник відділу обслуговування громадян № 2 Н.Хничова провела виїзний прийом для підопічних Білицького будинку інтернату для людей похилого віку та інвалідів, зустріч з трудовим колективом зазначеного закладу та заняття «Школа майбутнього пенсіонера».

14.05.2019 – заступник начальника відділу обслуговування громадян № 1 К. Шевелєва надала консультації мешканцям Шахівської сільської ради в с.Володимирівка.

16.05.2019 – у Олександрівській територіальній громаді с. Очеретино відбулися зустріч у трудовому колективі та виїзний прийом громадян начальником відділу обслуговування громадян № 2 Т. Ляшенко.

16.05.2019 – для підопічних територіального центру соціального обслуговування Олександрівського району Донецької області відбувся виїзний прийом начальником відділу обслуговування громадян № 2 Т. Ляшенко.

16.05.2019 – відбулися зустрічі та квест-гра з учнівською молоддю Очеретинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олександрівської районної ради начальником відділу обслуговування громадян № 2 Т.Ляшенко.

16.05.2019 – у Добропільському об’єднаному управлінні ПФУ Донецької області пройшов урочистий захід, присвячений Всеукраїнському Дню вишиванки «А над світом українська вишиванка цвіте». Делегація на чолі з в.о. начальника управління Н.Пітик взяла участь у флешмобі «Люблю вишиванку», який організувала Добропільська райдержадміністрація.

16.05.2019 – заступник начальника управління Н. Громило взяла участь у засіданні комісії міської ради з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
За минулий тиждень:
- до керівництва управління на особистий прийом звернулось 14 осіб;
- працівники юридичного відділу взяли участь у 4 судових засіданнях по захисту прав ПФУ як державного органу;
- відділом обслуговування громадян № 1 зареєстровано 399 звернень, що на 42 % більше, ніж за попередній тиждень (281 звернення). Прийнято: 40 заяв на перерахунок пенсій, 21 – на первинне призначення пенсії, 4 особи надали заяву про взяття на облік з інших регіонів України, за виготовленням пенсійного посвідчення звернулось 27 осіб, за електронним – 4 особи, 3 – за поновленням виплати пенсій;77 заяв- на смс-інформування;
- на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за тиждень зареєстровано 107 осіб;
- кількість громадян, які отримали консультації та надали необхідні документи за допомогою електронної черги, складає 11 осіб.

День вишиванки – всеукраїнське свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, це свято символів сили, добробуту, краси та оберегів. У Добропільському об’єднаному управлінні ПФУ Донецької області пройшов урочистий захід «А над світом українська вишиванка цвіте», в якому взяли участь учні 4-Б класу Добропільського НВК «Спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів-ДНЗ», які подарували музичне привітання.
Теплими слова привітав колектив управління з нагоди свята благочинний Добропільського округу протоієрей Леонід Доценко. Однією з найяскравіших традицій свята стали флешмоби вишиванок, які проводяться майже у всіх українських містах. Делегація на чолі з в.о. начальника управління Н.Пітик взяла участь у флешмобі «Люблю вишиванку», який організувала Добропільська райдержадміністрація.  Для кожного з нас Всеукраїнський День вишиванки - відносно нове народне свято, покликане сприяти єдності і культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

06.05.2019 відбулась апаратна нарада під головуванням в.о. начальника управління Неоніли Пітик за участю заступника начальника управління Наталії Громило та керівників структурних підрозділів.  Обговорювались питання виконавської дисципліни, завдань, визначених колегією ГУПФУ в Донецькій області, яка відбулась 03.05.2019 та ін.

06.05.2019 – в.о. начальника управління Н. Пітик взяла участь в апаратній нараді при голові Добропільської райдержадміністрації.

06.05.2019 – відбулися зустрічі з молоддю, трудовим колективом Олександрівського професійного аграрного ліцею начальником відділу обслуговування громадян № 2 Т.Ляшенко.

07.05.2019 – заступник начальника відділу обслуговування громадян № 1 К. Шевелєва надала консультації мешканцям Шахівської сільської ради в Центрі надання адміністративних послуг.

09.05.2019 – колектив Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України взяв участь у заходах, присвячених 74-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у м. Добропіллі та м. Білозерське.

10.05.2019 – в.о. начальника управління Н. Пітик провела робочу нараду з питань надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення судової економічної експертизи по вугільних підприємствах.

10.05.2019 – в.о. начальника управління Н. Пітик взяла участь у засіданні міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та у робочій нараді з начальником відділу ДВС А. Красновид з питань виконання судових рішень.

10.05.2019 – заступник начальника управління Н. Громило взяла участь у засіданні комісії міської ради з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

10.05.2019 – в Добропільському об’єднаному управлінні ПФУ Донецької області відбувся прийом громадян в режимі скайп-зв’язку заступником начальником ГУ ПФУ в Донецькій області Ю. Івановою у присутності заступника начальника управління Н. Громило та начальника відділу обслуговування громадян № 1 Н. Хничової.

11.05.2019 – заступник начальника відділу обслуговування громадян № 2 Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області К.Шевелєва провела зустріч-урок з молоддю м. Криворіжжя в інноваційному центрі розвитку для дітей та молоді «Нове покоління».

За минулий тиждень:
- до керівництва управління на особистий прийом звернулось 11 осіб;
- працівники юридичного відділу взяли участь у 5 судових засіданнях по захисту прав ПФУ як державного органу;
- відділом обслуговування громадян № 1 зареєстровано 281 звернення, що на 21,1 % менше, ніж за попередній тиждень (356 звернень). Прийнято: 19 заяв на перерахунок пенсій, 11 – на первинне призначення пенсії, 2 особи надали заяву про взяття на облік з інших регіонів України, за виготовленням електронного пенсійного посвідчення звернулось 16 осіб, 2 – за поновленням виплати пенсій;
- на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за тиждень зареєстровано 38 осіб;
- кількість громадян, які отримали консультації та надали необхідні документи за допомогою електронної черги, складає 17 осіб.
- сеансом скайп-зв’язку скористалися одна особа.

Начальник відділу обслуговування громадян № 2 Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Тетяна Ляшенко відвідала колектив та учнів Олександрівського професійного аграрного ліцею.
Під час зустрічі фахівець ознайомила присутніх про основні норми пенсійного законодавства, реформування пенсійної системи, накопичувальну систему, перерахувала позитивні наслідки отримання легальної заробітної плати тощо. Зазначимо, що основною метою зустрічі фахівця було ознайомлення присутніх з сучасним сервісом ПФУ – веб-порталом та його можливостями.
Тетяна Іванівна розказала про переваги реєстрації застрахованих осіб на веб-порталі, розповіла, як можна отримувати інформацію про свій страховий стаж, розмір заробітної плати, отримати доступ до своєї електронної справи, звернутися до управління із заявою та ін. Під кінець зустрічі спеціаліст навчила присутніх як реєструватись на веб-порталі ПФУ, а бажаючі заповнили бланк-заяви для реєстрації. Для закріплення матеріалу Тетяна Іванівна роздала буклети з детальною інструкцію відповідної тематики.

22.04.2019 - відбулась апаратна нарада під головуванням в.о. начальника управління Неоніли Пітик за участю керівників структурних підрозділів. Обговорювались питання виконавської дисципліни, про завершення виплатного періоду квітня та підготовки документів для виплати пенсій у травні, аналіз показника комплексного оцінювання якості виконання завдань управлінням, проведення «Дня відкритих дверей» для школярів, участь у благодійній акції «Великодній кошик» та ін.
22.04.2019 – в.о. начальника управління Н. Пітик взяла участь в апаратній нараді при голові Добропільської райдержадміністрації.
23.04.2019 – заступник начальника відділу обслуговування громадян № 1 К. Шевелєва надала консультації мешканцям Шахівської сільської ради в Центрі надання адміністративних послуг.
23.04.2019 – відбулася зустріч заступника начальника фінансово-економічного відділу О.Соколової з трудовим колективом комунальної фізкультурно-оздоровчої установи «Добропільський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»».
24.04.2019 – в.о. начальника управління Н.Пітик взяла участь у засіданні Добропільської районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
25.04.2019 – в.о. начальника управління Н.Пітик провела «День відкритих дверей» для учнівської молоді загальноосвітніх шкіл міста Добропілля.
25.04.2019 – заступник начальника відділу обслуговування громадян № 1 К. Шевелєва надала консультації мешканцям Світлівської сільської ради на віддаленому робочому місці.
26.04.2019 – заступник начальника управління Н. Громило взяла участь у засіданні комісії Добропільської міської ради з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
26.04.2019 – делегація Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України на чолі з в.о. начальника управління Н. Пітик взяли участь в мітингу та урочистому покладанні квітів, присвяченому 33 річниці Чорнобильської катастрофи.
26.04.2019 – напередодні Великодня колектив управління взяв участь у благодійній акції «Великодній кошик». В.о. начальника управління Н. Пітик разом з начальником відділу обслуговування громадян Н. Хничовою та головою профспілкового комітету управління В.Сірік відвідали з продуктовими наборами малозабезпечених пенсіонерів Бауліну Ганну Василівну (с. Святогорівка) та Репну Ніну Дмитрівну (м.Добропілля).
За минулий тиждень:
- до керівництва управління на особистий прийом звернулось 10 осіб;
- працівники юридичного відділу взяли участь у 7 судових засіданнях по захисту прав ПФУ як державного органу;
- відділом обслуговування громадян № 1 зареєстровано 356 звернень, що на 30,2 % менше, ніж за попередній тиждень (523 звернення). Прийнято: 36 заяв на перерахунок пенсій, 25 – на первинне призначення пенсії, 5 осіб надали заяву про взяття на облік з інших регіонів України, за виготовленням електронного пенсійного посвідчення звернулось 6 осіб, 4 – за поновленням виплати пенсій;
- на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України за тиждень зареєстровано 42 особи;
- кількість громадян, які отримали консультації та надали необхідні документи за допомогою електронної черги, складає 15 осіб;
- дві особи звернулось на прийом до управління за допомогою скайп-зв’язку.

Для працівників Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області вже стало традицією приймати участь у благодійних акціях. Напередодні Великодня представники колективу на чолі з в. о. начальником управління Н. Пітик поділились теплом душі та своєю участю розділили нещастя пенсіонерки Репної Ніни Дмитрівни (м. Добропілля), у якої днями трапилася пожежа у квартирі, та відвідали малозабезпечену жительку с.Святогрівка, працівника сільського господарства в минулому, – Бауліну Ганну Василівну.
Жінки були здивовані від несподівано візиту гостей та ще й з гостинцями. Неоніла Євгеніївна привітала жінок з наступаючим святом та вручила кожній по великодньому кошику з традиційними для цього свята продуктами: Пасхою, яйцями, ковбасою, а ще свіжими овочами, фруктами та солодощами, які також покращують настрій. Ця гарна справа, дає змогу нам, простим християнам, в ці дні допомагати нужденним людям і робить нас учасниками радості у світле свято Великодня.