Про роботу «гарячої телефонної лінії»

Відповідно до статті 40 Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07 лютого 2008 року №109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» з метою підвищення ефективності роботи управління зі зверненнями громадян, об’єктивного та вчасного їх розгляду згідно з вимогами законодавства України в управлінні працюють телефони «Гарячої лінії».  «Гаряча лінія» функціонує з метою встановлення додаткових гарантій прав громадян на звернення з питань, що належать до повноважень Пенсійного фонду України.
Основними завданнями роботи телефонних «Гарячих ліній» є надання довідково-консультативної допомоги громадянам, які звертаються на телефонні «Гарячі лінії» з питань, що стосуються пенсійного забезпечення; прийняття, реєстрація та облік пропозицій, заяв і скарг громадян з питань, що стосуються пенсійного забезпечення. Звернення, в яких порушено питання довідкового та консультативного характеру, і які не потребують додаткового вивчення, вирішуються безпосередньо при реєстрації звернень шляхом надання консультації спеціалістом під час телефонної розмови.
Звернення, в яких порушуються питання, що потребують детальнішого (додаткового) вивчення та опрацювання, запрошуються на особистий прийом.  Анонімні повідомлення не реєструються і не розглядаються. Протягом 2019 року в управлінні зареєстровано 646 звернень на «Гарячі телефонні лінії» з них 92 звернення надійшло від пенсіонерів-інвалідів. Слід зазначити, що звернення надходять і на телефони «Гарячих ліній» Пенсійного фонду України та головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. Так, на відповідну дату надійшло 103 звернення на «Урядову гарячу лінію».
Прийом телефонних дзвінків на «Гарячі телефонні лінії» проводиться з понеділка по четвер з 8:00 до 17:00 год., у п’ятницю – з 8:00 до 16:00 год. (за винятком святкових і вихідних днів) за номерами телефонів:

- (06) -277-2-89-04 (06) -277-2-89-05 (м. Добропілля),
- (06) -269-2-15-83(смт. Олександрівка),
- (097) - 451-36-89(м. Слов’янськ),
- 1545 (м. Київ).