Громадська організація Центр «Соціальні індикатори» проводить комплексне соціологічне дослідження в межах проекту «Основна гуманітарна допомога та підтримка з раннього відновлення вразливих осіб, що повернулися у колишні місця проживання, внутрішньо переміщених осіб та інших громадян, що постраждали від конфлікту на сході України». Результати дослідження будуть використані для планування допомоги ВПО.

Для збору та дослідження інформації щодо соціально-економічних характеристик внутрішньо переміщених осіб та членів домогосподарств ВПО, зайнятості, засобів існування та потреб в допомозі пропонуємо звертатися до Представництва в Україні Міжнародної організації з міграції за телефоном: 0638347242.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 № 15 внесено зміни до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, яка набула чинності з 20.01.2018 року.

Документом передбачено підвищення розміру грошової допомоги для дітей та осіб, які отримують пенсії до 1 тис. грн., та підвищення граничного розміру загальної суми такої допомоги, що виплачується на сім'ю, — до 3000 тис. грн., для сім'ї, до складу якої входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, — до 3 400 грн. та до 5000 тис. грн. — багатодітним сім'ям.

Щодо проведення фізичної ідентифікації внутрішньо переміщених осіб

Відповідно до постпнови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (зі змінами) для ідентифікації одержувачів пенсій, які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати пенсій таким особам проводиться емісія платіжних карток, які водночас є пенсійними посвідченнями, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису.
Дія платіжних карток установлюється на строк до трьох років за умови проходження фізичної ідентифікації клієнта в установах публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України” 

     Порядок надання щомісячної адресної допомоги переселенцям з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» запроваджено щомісячну адресну допомогу, переселенцям для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.