В черговий раз з метою підвищення рівня інформованості населення з питань соціального захисту, 19 квітня 2018 року відбувся виїзд до Золотоколодязької сільської ради Мобільного соціального офісу. До спеціалістів управління звернулися громадяни з питань призначення та виплати субсидії, щодо переліку документів для призначення різних видів допомоги, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім‘ям. Також відбулася роздача листів за адресами осіб з інвалідністю стосовно набуття чинності постанови КМУ від 14 березня 2018 року №238, якою запроваджено новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, отримання ними компенсації, а також стосовно права вибору ТЗР та можливості використання електронного каталогу – класифікатора ТЗР для реалізації цього права.

IMG 20180419 083402   IMG 20180419 081905

     З метою реалізації надання громадянам цільової соціальної підтримки та підвищення рівня інформованості населення з питань соціального захисту, 18 квітня 2018 року відбувся виїзд Мобільного соціального офісу до Нововодянської сільської ради. До спеціалістів управління звернулись громадяни району з питань призначення та виплати субсидії, щодо переліку документів для призначення різних видів допомоги, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім‘ям та з інших питань. Мешканцям району були надані кваліфіковані консультації відповідно до чинного законодавства.

     Також було проведена інформаційно-роз‘яснювальна робота серед осіб з інвалідністю щодо набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 238, якою запроваджено новий механізм забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації, отримання ними компенсації, а також стосовно права вибору ТЗР та можливості використання електронного каталогу – класифікатора ТЗР для реалізації цього права.

IMG 20180418 101228   IMG 20180418 104239

Управління соціального захисту населення повідомляє, що Урядом змінено систему забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю протезно-ортопедичними засобами.

07 квітня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 238, якою запроваджено нову редакцію Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю та передбачено виплату грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

Відтепер, існує можливість вільного вибору ТЗР з використанням електронного каталогу – класифікатора ТЗР або за бажанням особи, отримання грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

Забезпечення ТЗР здійснюється на підставі укладених договорів, а оплата підприємствам – на підставі актів виконаних робіт, тобто запроваджено оплату «за фактом». Це надасть можливість зменшення часу в процесі забезпечення ТЗР особи та забезпечить отримання виробу в чітко встановлений термін.

Крім того, фахівцями управління соціального захисту населення буде забезпечено постійний соціальний супровід осіб з інвалідністю протягом усього періоду забезпечення ТЗР та надання, у разі потреби необхідної допомоги.

Прийняття зазначеної постанови надасть системності політики соціального захисту осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб та посилить індивідуальний підхід до забезпечення засобами, що відповідає їх потребам та дозволить вести максимально незалежний спосіб життя.

У разі, якщо Вам індивідуальною програмою реабілітації передбачено забезпечення ТЗР просимо звертатися до управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83, каб. 418, де вам буде надано повний комплекс реабілітаційних послуг та допомога у виборі підприємства та відповідного засобу реабілітації.

Контактна особа: Басова Оксана Олександрівна – спеціаліст відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг та обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, тел. 06277-2-80-08

     Триває робота щодо своєчасного нарахування та виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань». Станом на 17.04.2018 року зазначену допомогу отримало 312 ветеранів війни на загальну суму 292,73 тис. грн.

     Розпочато роботу щодо письмового інформування осіб з інвалідністю про порядок забезпечення ТЗР та отримання компенсації, про право вибору, про можливість використання електронного каталогу – класифікатора ТЗР для реалізації цього права, щодо граничних цін на ТЗР.

     17 квітня 2017 року відбувся виїзд Мобільного соціального офісу в Шахівську сільську раду. До спеціалістів звернулися громадяни з наступними питаннями: щодо порядку заповнення заяви та декларації для призначення субсидії; щодо призначення допомоги одинокій матері; щодо переліку документів для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім‘ям.

20180417 092930   IMG 20180417 091526

До управління соціального захисту населення райдержадміністрації за минулий тиждень (з 10.04.2018 по 13.04.2018) звернулось та отримало консультації 206 осіб, в т.ч. з питань надання пільг, компенсацій, ТЗР та санаторно-курортного лікування – 42 особи, надання та призначення субсидії – 23 особи, призначення соціальної допомоги, компенсації – 44 особи та консультації щодо призначення – 50 осіб, за наданням довідок та повідомлень про отримання соціальної допомоги – 47 осіб.

За тиждень спеціалістами управління призначено 44 види допомоги відповідно до Законів України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», «Про державну соціальну допомогу дітям з інвалідністтю та особам з інвалідністтю з дитинства», «Про державну допомогу особам, які не мають права на пенсію».

Проведено інвентаризацію особових справ осіб з інвалідністю, які мають право на забезпечення технічними засобами реабілітації, перевірено 169 особових карток осіб з інвалідністю.

          12 квітня 2018 року в черговий раз відбувся виїзд Мобільного соціального офісу в Золотоколодязьку сільську раду. До спеціалістів звернулися громадяни з наступними питаннями: щодо порядку заповнення заяви та декларації для призначення субсидії; щодо призначення допомоги одиноким матерям.

IMG 20180412 085956 IMG 20180412 090138