У 2019 році запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та дозволить підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Для забезпечення дитини реабілітаційними заходами один із батьків дитини чи її законний представник подає до управління соціального захисту заяву про направлення дитини до реабілітаційної установи у довільній формі із зазначенням інформації про вибрану реабілітаційну установу разом з копіями:

- паспорта громадянина України та/або свідоцтва про народження, та/або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

- індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько – консультативною комісією лікувально – профілактичного закладу;

- виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма 027/0).

Перелік базових реабілітаційних заходів призначається індивідуально залежно від потреб дитини та включає:

- консультації лікарів, заняття з профільними лікарями і спеціалістами з реабілітації (лікар-невролог дитячий, логопед, лікар-психолог, лікар-педіатр, педагог соціальний, лікар-сурдолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини або лікар-фізіотерапевт, або лікар з лікувальної фізкультури, або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, фізичний терапевт та інші);

- реабілітаційні послуги (комплекс процедур), у тому числі фізичну терапію, лікувальну фізкультуру, масаж загальний, механотерапію за потребою (локомоторну терапію, мотомедтерапію), апаратну фізіотерапію (теплолікування, вібротерапію), метод динамічної пропріоцептивної корекції із застосуванням рефлекторно-навантажувального пристрою “Гравістат”, логопедичну корекцію, психологічну корекцію, педагогічну корекцію, соціальну адаптацію тощо.

За більш детальною інформацією звертатися до УСЗН Добропільської РДА за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83 (каб. 418) або за тел. 2-88-80

Управління соціального захисту населення повідомляє, що для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Документи, які необхідно надати до управління оціального захисту населення для постановки на облік для забезпечення санаторно – курортним лікуванням:
- заява;
- медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о;
- копія посвідчення що надає право на пільгу;
- копія військового квитка (за наявності);
- копія документа, що підтверджує статус особи.

Під час подання копій документів надаються їх оригінали для огляду.

Безоплатними путівками пільговики забезпечуються відповідно до медичних показань, терміном, залежно від встановленого статусу:
1) учасники бойових дій - щороку строком на 18-21 день;
2) інваліди війни - позачергово щороку строком на 18-21 день;
3) інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:
I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.

У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється.

Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними управлінням соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.

Відшкодування вартості путівки здійснюється управлінням соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів щодо забезпечення путівкою та актів наданих послуг у розмірі встановленої граничної вартості путівки (ліжко-дня), а якщо вартість путівки нижча за граничну, - не більше від фактичної вартості путівки.

Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та погодженням з Мінфіном.

Для постановки на облік для забезпечення санаторно – курортним лікуванням запрошуємо учасників антитерористичної операції до управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83 (виконком міської ради), каб. № 418. Довідки за телефоном: 2-88-80

Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації повідомляє, що Укрзалізниця запровадила сервіс придбання пільгових квитків в онлайн режимі через Інтернет для осіб з інвалідністю.

Оформити проїзні документи через Інтернет можуть особи з інвалідністю, які належать до пільгової категорії громадян на проїзд залізничним транспортом за пільговою ціною без використання талонів. Це особи з інвалідністю всіх груп. Придбати пільгові квитки онлайн також можна дітям з інваілдінстю до 6 років та від 6 до 18 років.

Під час оформлення пільгового квитка через Інтернет інформація про посвідчення, яке дає право на пільговий проїзд, перевіряється в режимі реального часу в Централізованому банку даних з проблем інвалідності, тому скористатися такою послугою можуть лише особи, зареєстровані в ЦБІ.

У Централізованому банку перевіряється наявність інформації про посвідчення; відповідність прізвища, імені, типу пільги, групи інвалідності, які введені пасажиром, інформації про посвідчення, а також термін дії пільги в посвідченні.

Якщо результати перевірки некоректні, пільговий квиток не продається.

Для перевірки та уточнення наявної інформації про пільгове посвідчення в Централізованому банку необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: м.Добропілля, вул.Першотравнева, 83 каб.418.

Для реєстрації особи з інвалідністю в Централізованому банку даних необхідно надати копії та оригінали наступних документів:
- паспорта;
- ідентифікаційного кода;
- довідки МСЕК;
- індивідуальної програми реабілітації (за наявності);
- посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги (для ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони);
- пенсійного посвідчення, в якому зазначено групу та причину інвалідності (для отримувачів пенсії по інвалідності в органах Пенсійного фонду).

Для отримання посвідчення особи з інвалідністю або довідки, що його замінює, необхідно також надати фотографію 3*4см.

Інформуємо, що у 2019 році змінено граничний розмір доходу, який дає право на застосування податкової соціальної пільги. З 01.01.2019 року цей розмір складає 2690,0 грн.

Пільговикам, у яких розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (з 01.07.2018 по 31.12.2018) не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (2690,0 грн.) пільги буде подовжено з 01.01.2019 по 31.12.2019 року.

Нагадуємо, що до сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

-пенсія;

-заробітна плата;

-грошове забезпечення;

-стипендія;

-соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, частини допомоги при усиновленні дитини, допомоги на поховання, одноразової дороги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

-доходи від підприємницької діяльності.

Зазначена норма застосовуватиметься при наданні пільг з оплати житлово - комунальних послуг, послуг зв’язку, на придбання твердого палива, скрапленого газу.

Без урахування доходів пільги надаються особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, родинам сімей загиблих (померлих) воїнів, громадян, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, ветеранам військової служби та органів МВС, їх вдів, реабілітованих осіб, інвалідів військової служби.

Пільговики, дохід яких перевищує 2690,0 грн. втрачають право на пільги та можуть звернутись до управління соціального захисту населення для подання декларації та заяви на отримання субсидії (каб. 521 міськвинкому).

Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації повідомляє що, підприємство ПОГ «Інватех» проводить прийом осіб з інвалідністю, які потребують виготовлення ортопедичного взуття та протезно-ортопедичних виробів, а також забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Підприємство здійснюю безкоштовний післягарантійний ремонт крісел колісних, крісел з електроприводом та підйомників.

За інформацією або запису звертатися за адресою: м. Слов’янськ, вул. Шевченка, 12, магазин “SimBo”

график