Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації інформує, що відповідно до пункту 8 частини першої статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» родини загиблих учасників антитерористичної операції мають право на проведення позачергового безоплатного капітального ремонту власних жилих будинків та першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир.

Крім того, повідомляємо, що відповідно до діючого законодавства місцеві органи виконавчої влади та місцеві органи самоврядування забезпечують вирішення невідкладних проблем родин загиблих учасників антитерористичної операції (операції Об’єднаних сил).

Враховуючи викладене, у разі виникнення потреби у проведенні безоплатного капітального ремонту власного жилого будинку або у поточному ремонті жилого будинку (квартири) пропонуємо звертатися до сільських або селищної рад.

Графік запланованих змін для організації оздоровлення та відпочинку дітей в КП «Обласний дитячо – молодіжний комплекс «Перлина Донеччини» у 2020 році:

18.09.2020 - 08.10.2020

11.10.2020 - 31.10.2020

03.11.2020 - 23.11.2020

26.11.2020 - 16.12.2020

Крім того, зазначаємо, що під час оздоровлення та відпочинку дітей, організоване навчання дітей шкільного віку відповідно до освітніх програм.

Для підтримки належних умов життя людей з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення Добропільського району, забезпечено їх безперешкодний доступ до управління соціального захисту населення та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Добропільського району з його відділеннями за допомогою пандусів та поручнів, завдяки чому створено доступний вхід до будинків, в яких розташовані дані установи.

Також повідомляємо, що в Добропільському районі в 2007 році створено районний комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю від загальгого захворювання та з дитинства визначається постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187, постраждалих учасників АТО/ООС визначається постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200.

Людина самостійно обирає санаторій для оздоровлення, після цього звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.

При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначається щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.

Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах становить від 18 до 21 днів. Для осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів.

Забезпечення послугами із санаторно-курортного лікування зазначених категорій осіб здійснюється в порядку черговості, відповідно до поданих ними заяв.

Перелік документів, необхідних для надання (отримання) послуги:

1. Заява, яка подається за зареєстрованим місцем проживання особи, а особи, які є громадянами України, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції – за фактичним місцем проживання.
2. Медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.
3. Копія посвідчення, яке підтверджує статус особи.
4. Копія 1.2.11 сторінок паспорта громадянина України та ідентифікаційного коду.
5. Копія документу, що підтверджує безпосереднє залучення до антитерористичної операції, копія військового квитка – за наявності.
6.Копія висновку МСЕК.

Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації приймає заяви батьків (осіб, які їх замінюють) на оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а також дітей, які виховуються в сім'ях.

Бажаючих здійснити оздоровлення та відпочинок дітей у 2020 році запрошуємо звернутись до управління соціального захисту населення за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83 (каб. 418), телефон для довідок (06277)2-88-80.

Інформуємо, що у 2020 році змінено граничний розмір доходу, який дає право на застосування податкової соціальної пільги. З 01.01.2020 року цей розмір складає 2940,0 грн.

Пільговикам, у яких розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (з 01.07.2019 по 31.12.2019) не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (2940,0 грн.) пільги буде подовжено з 01.01.2020 по 31.12.2020 року.

Нагадуємо, що до сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:
- пенсія;
- заробітна плата;
- грошове забезпечення;
- стипендія;
- соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, частини допомоги при усиновленні дитини, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);
- доходи від підприємницької діяльності.

Зазначена норма застосовуватиметься при наданні пільг з оплати житлово - комунальних послуг, послуг зв’язку, на придбання твердого палива, скрапленого газу.

Без урахування доходів пільги надаються особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, родинам сімей загиблих (померлих) воїнів, громадян, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, ветеранам військової служби та органів МВС, їх вдів, реабілітованих осіб, інвалідів військової служби.

Пільговики, дохід яких перевищує 2940,0 грн. втрачають право на пільги та можуть звернутись до управління соціального захисту населення для подання декларації та заяви на отримання субсидії (каб. 412 міськвиконкому).

     Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» (ДРУЦКРОІ «Донбас») здійснює комплекс реабілітаційних заходів для осіб з інвалідністю, які досягли повноліття, а саме надає послуги з:
- соціальної реабілітації;
- психологічної реабілітації;
- фізичної реабілітації;
- фізкультурно-спортивної реабілітації;
- професійної реабілітації;
- медичного спостереження;

В межах комплексної реабілітації слухачі також проходять курси ментальної арифметики, англійської мови для початківців, швидкісного набору тексту на клавіатурі, історії України, тощо. Строк комплексної реабілітації не перевищує 60 календарних днів на рік.

Термін професійної реабілітації визначається відповідно до навчального плану.

Професійна реабілітація здійснюється за такими напрямками:
• оператор комп’ютерного набору (6 місяців);
• оператор комп’ютерної верстки (6 місяців);
• оператор з обробки інформації та програмного забезпечення (9місяців);
• обліковець з реєстрації бухгалтерських даних (8,5 місяців);
• водій категорії «В» (3,5 місяців);
• манікюрник (3 місяця);
• перукар (6 місяців).

Фізична реабілітація та медичне спостереження в ДРУЦКРОІ «Донбас» включають в себе всі необхідні заходи відновлення або компенсування функцій, втрачених через хворобу або травми.

Комплекс реабілітаційних заходів включає в себе наступні види:
- лікувальна фізкультура;
- ерготерапія;
- фізіотерапія;
- масаж;
- соціально-психологічна реабілітація;
- фізкультурно-спортивна реабілітація.

Слухачі на безоплатній основі забезпечуються харчуванням, немісцевим надається гуртожиток.

По закінченню курсу навчання за результатами кваліфікаційного іспиту слухачі отримують свідоцтво державного зразка про здобуття робітничої професії.

За більш детальною інформацією звертатися до УСЗН Добропільської РДА за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83 (каб. 418) або за тел. 2-88-80