Інформуємо, що у 2019 році змінено граничний розмір доходу, який дає право на застосування податкової соціальної пільги. З 01.01.2019 року цей розмір складає 2690,0 грн.

Пільговикам, у яких розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців (з 01.07.2018 по 31.12.2018) не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (2690,0 грн.) пільги буде подовжено з 01.01.2019 по 31.12.2019 року.

Нагадуємо, що до сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

-пенсія;

-заробітна плата;

-грошове забезпечення;

-стипендія;

-соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, частини допомоги при усиновленні дитини, допомоги на поховання, одноразової дороги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

-доходи від підприємницької діяльності.

Зазначена норма застосовуватиметься при наданні пільг з оплати житлово - комунальних послуг, послуг зв’язку, на придбання твердого палива, скрапленого газу.

Без урахування доходів пільги надаються особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, родинам сімей загиблих (померлих) воїнів, громадян, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, ветеранам військової служби та органів МВС, їх вдів, реабілітованих осіб, інвалідів військової служби.

Пільговики, дохід яких перевищує 2690,0 грн. втрачають право на пільги та можуть звернутись до управління соціального захисту населення для подання декларації та заяви на отримання субсидії (каб. 521 міськвинкому).

Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації повідомляє що, підприємство ПОГ «Інватех» проводить прийом осіб з інвалідністю, які потребують виготовлення ортопедичного взуття та протезно-ортопедичних виробів, а також забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Підприємство здійснюю безкоштовний післягарантійний ремонт крісел колісних, крісел з електроприводом та підйомників.

За інформацією або запису звертатися за адресою: м. Слов’янськ, вул. Шевченка, 12, магазин “SimBo”

график

 

Статтею 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон) регламентовано, що чинність Закону поширюється, зокрема на:

- сім'ї осіб, які добровільно забезпечували (або добровільно залучалися до забезпечення) проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у тому числі здійснювали волонтерську діяльність) та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції (у тому числі здійснення волонтерської діяльності), перебуваючи безпосередньо в районах та у період її проведення, під час забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (у тому числі здійснення волонтерської діяльності), перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів;

- сім'ї осіб, які, перебуваючи у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України, але в подальшому такі добровольчі формування не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання такими добровольчими формуваннями завдань антитерористичної операції у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною гвардією України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення.

11 липня 2018 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» (далі – Постанова), якою, зокрема, затверджено Порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян. Реалізацією Постанови буде забезпечення удосконалення порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, під час складання ядерних зарядів та проведення на них регламентних робіт.

Постановою передбачено створення Регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян (далі – Регіональна комісія), що забезпечить єдиний підхід до розгляду ними документів і прийняття обґрунтованих рішень для визначення і підтвердження відповідного статусу.

Крім того, затверджено нові зразки бланків посвідчень для постраждалих громадян, віднесених до категорії 1, у яких передбачено розмежування за категоріями «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» та «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», а також нові зразки бланків посвідчень для осіб, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях та військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт (категорія 1, 2 або 3), і постраждалим від радіаційного опромінення.

1 березня 2017 році змінено Порядок забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням, а саме постановою Кабінету Міністрів України № 110 від 01 березня 2017 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200» передбачено укладання тристоронніх договорів між органами соціального захисту населення, громадянами, взятими на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням та санаторно-курортними закладами.

Відшкодування вартості санаторно-курортного лікування здійснюється управлінням соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів та на підставі актів про надані послуги із оздоровлення.

Згідно пункту 17 зазначеного Порядку гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Фонду соціального захисту інвалідів та за погодженням з Мінфіном.

У 2018 році Міністерством соціальної політики України затверджено Наказ від 04.04.2018 року № 471 «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2018 році», яким встановлено граничну вартість путівки:
- для осіб з інвалідністю (інвалідів загального захворювання та з дитинства) – 6822 грн.
- для осіб з інвалідністю (інвалідів загального захворювання та з дитинства з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 20685 грн.;
- для особи, що супроводжує інваліда І групи – 5730 грн.

За бажанням громадянину можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості таких послуг за рахунок власних коштів особи, при цьому компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.

Терміни оздоровлення:
- для осіб з інвалідністю - 18-21 день;
- для інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - 35 днів.

Для одержання путівки необхідно перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік громадянина, який переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують осіб з інвалідністю I групи (за винятком особи з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Враховуючи зазначене, пропонуємо громадянам не зволікати з використанням свого права на санаторно-курортне лікування та звертатися до управління соціального захисту населення за своїм місцем проживання для отримання даної пільги.

За більш детальною інформацією, звертатися до управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації за адресою: м. Добропілля, вул. Первомайська, б.83. каб. 418, тел. 2-88-80

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 854 зі змінами затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:
- громадяни, віднесені до категорії 1
- діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги необхідно надати до управління соціального захисту населення наступні документи:

1) для забезпечення громадянина, віднесеного до категорії 1:
- заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
- копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
- копію паспорта.

2) для забезпечення дитини з інвалідністю та одного із батьків або особи, яка їх замінює:
- заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
- довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
- довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);
- копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
- копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
- копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;
- копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
- довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

Гранична вартість путівки

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2018 року № 31 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2018 році» затверджено такі розміри граничної вартості путівки:
- для осіб, віднесених до категорії 1 - 6822 грн.;
- для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - 20685 грн.;
- дітей, яким установлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою, та одного з батьків або особи, яка їх замінює - 13545 грн.

Перелік базових послуг, які мають надаватися зазначеним громадянам відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.

Терміни оздоровлення

Строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:
- для громадян, віднесених до категорії 1, - 18 днів;
- для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - до 35 днів;
- для дітей з інвалідністю - від 21 дня до двох місяців.

Строк перебування дітей з інвалідністю у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить не менше ніж 14 днів.

  • 1
  • 2