З метою організації лікування онкологічних захворювань осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок державних коштів, розпорядженням голови обласної державної адміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації від 31.01.2018 № 166/5-18 «Про затвердження переліку спеціалізованих медичних закладів для лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в області визначені регіональні спеціалізовані медичні заклади для стаціонарного лікування вищевказаної категорії осіб, а саме: КЛПУ «Міський міжрайонний онкологічний диспансер м. Краматорська» (м. Краматорськ, вул. О. Тихого, 31) та КЛПУ «Міський міжрайонний онкологічний диспансер м. Маріуполя» (м. Маріуполь, просп.. Миру, 80)

     За більш детальною інформацією звертатися до УСЗН Добропільської РДА за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83 (каб. 418) або за тел. 2-88-80

     Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації повідомляє, що з метою соціального захисту найвразливіших верств населення та забезпечення фінансової підтримки осіб з інвалідністю, на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово - цивільної адміністрації від 14.12.2017 № 1653/5-17 «Про обласний бюджет на 2018 рік», враховуючи лист Донецької облдержадміністрації від 11.01.2018 року №06/16я/47/0/2-18 «Про надання пільг особам з інвалідністю по зору в 2018 році» сесією Добропільської районної ради 23.02.2018 року № YII-24/30 було прийняте рішення «Про надання пільг особам з інвалідністю по зору в 2018 році».

У 2018 році на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг (надалі ЖКП) та придбання твердого палива і скрапленого газу з січня по грудень 2018 року мають право особи з інвалідністю по зору 1 та 2 групи та діти віком до 18 років з інвалідністю по зору, що мешкають в сім’ях, які на час звернення (час надання пільги) не отримують житлову субсидію (незалежно від причини неотримання). Пільга надається за місцем реєстрації.
Розмір пільги становить 50-відсотків знижки на оплату користування житлом (його утримання) та оплату ЖКП: водопостачання, теплопостачання, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот. Пільга надається у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування ЖКП. У разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення надається 50-відсоткова знижка на придбання твердого палива і скрапленого газу у вигляді грошової компенсації, за цінами, затвердженими розпорядженням Донецької обласної державної адміністрації на 2018 рік, виходячи з норми забезпечення сім’ї – 2 тонни вугілля і 2 балони скрапленого газу на домогосподарство. У 2018 році розмір даної компенсації становить – на придбання твердого палива – 2424,16 грн., на придбання скрапленого газу – 242,42 грн.

Для отримання пільг особам вищезазначених категорій або їхнім законним представникам необхідно звернутись з заявою до управління соціального захисту Добропільської райдержадміністрації, за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, б.83, к. 418, телефон 2-88-80 з наступними документами:

- паспорт (для дитини - свідоцтво про народження та паспорт одного з батьків);
- ідентифікаційний код;
- довідку про встановлення інвалідності (МСЕК);
- довідку про склад сім’ї.

Відповідно до Податкового кодексу України та Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» збільшено розмір податкової соціальної пільги, відповідно до якого надаються пільги на житлово – комунальні послуги, придбання твердого палива та скрапленого газу громадянам, які мають на це право, з 01.01.2018 року – 2470, 00 грн. (у 2016 році – 1930 грн., у 2017 році – 2240 грн.). Тобто пільговики, у яких седньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (2470 грн.) мають право звернутися до управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації для оформлення відповідних пільг на наступні 12 місяців з місяця звернення.

Категорія чорнобильців

Види та перелік пільг

Примітка

Медичні пільги

Для всіх категорій

Безплатне придбання ліків за рецептами лікарів.

Безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них).

Ці пільги поширюються також на неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорій 1, 2, 3 смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.

Для 
категорії 1

Позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок за надання послуг із санаторно-курортного лікування чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про Держбюджет на відповідний рік.

Житлово-комунальні пільги

Для 
категорій 1,2

50-% знижка плати за користування житлом (квартирної плати, плати за утримання будинків), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном (абонентна плата, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів).

Особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, відшкодовується 50 % вартості палива, придбаного в межах норм, встановлених для продажу населенню. У разі проживання у гуртожитку оплата за проживання провадиться у розмірі 50 % встановленої плати.

Зазначені пільги надаються також членам сімей чорнобильців, які проживають у жилих будинках (квартирах) усіх форм власності в межах норм, передбачених законом.

Для 
категорії 1

Позачергове встановлення телефону з оплатою 50 % вартості його встановлення.

-

Для 
категорії 2

Першочергове встановлення телефону з оплатою 
50 % вартості його встановлення.

-

Транспортні пільги

Для 
категорії 1

Позачергове безоплатне забезпечення автомобілем інвалідів I групи незалежно від наявності медичних показань та інвалідів II групи за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, відсутності у них протипоказань до керування автомобілем; позачергове пільгове забезпечення автомобілем інвалідів II групи за наявності медичних показань та протипоказань до керування з правом передачі керування автомобілем члену сім'ї. Інваліди II групи за відсутності відповідних медичних показань мають право на безоплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем, а також інваліди III групи за наявності медичних показань - на забезпечення автомобілем та відсутності протипоказань до керування ним - на пільгових умовах у порядку загальної черги

Порядок та умови забезпечення автомобілем визначаються Кабінетом Міністрів України;

Безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі, в яких число посадочних місць для пасажирів не більше 9) на території України.

Безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом з правом першочергового придбання квитків.

-

Для 
категорії 2

50-% знижка вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним, або повітряним, або залізничним, або водним транспортом.

Безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі) на території України для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які належать до категорії 2.

-

Соціальні послуги та сфера обслуговування

     

Для 
категорії 1

Забезпечення продуктами харчування за медичними нормами з обов'язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання. Компенсується 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними МОЗ.

-

Для 
категорії 2

Забезпечення продуктами харчування за фізіологічними нормами з обов'язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання. Компенсується 25 процентів вартості продуктів харчування за фізіологічними нормами, встановлюваними МОЗ.

-

Для 
категорії 3

Пріоритетне забезпечення промисловими товарами тривалого користування, перелік і порядок продажу яких визначається КМУ.

-

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї» (зі змінами та доповненнями), яка діє по теперішній час, пільги надаються окремим категоріям пільговиків, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу
( у 2018 році – 2470,00 грн.)

Хто отримує статус ветерана праці

Згідно із Законом України «Про основи соціальної захищеності ветеранів праці та інших громадян похилого віку» (Надалі — Закон) ветеранами праці є:
всі громадяни зі стажем роботи 40 років — для чоловіків і 35 років — для жінок, які вийшли на пенсію;
• громадяни, яким призначено пенсії на пільгових умовах за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, за наявності стажу роботи у жінок — 25 років, у чоловіків — 30 років;

Нове в законодавстві!!!

Особи з інвалідністю внаслідок війни, які з будь – яких причин не отримали санаторно – курортну путівку мають право звернутися до управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації за отриманням грошової компенсації. Грошова компенсація виплачується один раз на два роки з дня звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом двох років не одержували безоплатних санаторно-курортних путівок, незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.