07 квітня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 238, якою запроваджено нову редакцію Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю та передбачено виплату грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

Відтепер, існує можливість вільного вибору ТЗР з використанням електронного каталогу – класифікатора ТЗР або за бажанням особи, отримання грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації.

Забезпечення ТЗР здійснюється на підставі укладених договорів, а оплата підприємствам – на підставі актів виконаних робіт, тобто запроваджено оплату «за фактом». Це надасть можливість зменшення часу в процесі забезпечення ТЗР особи та забезпечить отримання виробу в чітко встановлений термін.

Крім того, фахівцями управління соціального захисту населення буде забезпечено постійний соціальний супровід осіб з інвалідністю протягом усього періоду забезпечення ТЗР та надання, у разі потреби необхідної допомоги.

Прийняття зазначеної постанови надасть системності політики соціального захисту осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб та посилить індивідуальний підхід до забезпечення засобами, що відповідає їх потребам та дозволить вести максимально незалежний спосіб життя.

У разі, якщо Вам індивідуальною програмою реабілітації передбачено забезпечення ТЗР просимо звертатися до управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83, каб. 418, де вам буде надано повний комплекс реабілітаційних послуг та допомога у виборі підприємства та відповідного засобу реабілітації.

Контактна особа: Басова Оксана Олександрівна – спеціаліст відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг та обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, тел. 06277-2-88-80

 

2


 

3


 

4


 

5

Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації інформує, що з метою соціальної підтримки осіб, яких було незаконно позбавлено особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань та/або органів влади Російської Федерації на окремих територіях Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та тимчасово окупованій території України, звільнених 27 грудня 2017 р. та 24 січня 2018 р. постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року № 38 затверджено Порядок виплати одноразової грошової допомоги зазначеним особам.

Одноразова грошова допомога виплачується особам, які включені до переліку осіб, яких було позбавлено особистої свободи, що формується СБУ у розмірі 100 тис. гривень.

Для виплати допомоги особам, яких включено до переліку осіб, яких було позбавлено особистої свободи, у строк, що не перевищує шість місяців з дня звільнення, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання.

До заяви необхідно додати:
- копію документа, що посвідчує особу громадянина України, іноземця або особи без громадянства (з пред’явленням оригіналу);
- копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті або які не є громадянами України).

За більш детальною інформацією необхідно звертатися до управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд.83, каб. 418 або за телефоном: (06277)-2-88-80.

Державна реабілітаційна установа
«Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля» (м. Вінниця)

Державна реабілітаційна установа
«Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь» (м. Вінниця)

Державна реабілітаційна установа
«Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Пролісок» (м. Луцьк)

Державна реабілітаційна установа
«Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» (м. Краматорськ)

Державна реабілітаційна установа
«Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» (с. Лютіж, Київська обл.)

Державна реабілітаційна установа
«Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Галичина» (м. Львів)

Державна реабілітаційна установа
«Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» (м. Миколаїв)

Державна реабілітаційна установа
«Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Віра, надія, любов» (с. Банчени, Чернівецька обл.)

     За більш детальною інформацією звертатися до УСЗН Добропільської РДА за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83 (каб. 418) або за тел. 2-88-80

     З метою організації лікування онкологічних захворювань осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок державних коштів, розпорядженням голови обласної державної адміністрації, керівника військово-цивільної адміністрації від 31.01.2018 № 166/5-18 «Про затвердження переліку спеціалізованих медичних закладів для лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в області визначені регіональні спеціалізовані медичні заклади для стаціонарного лікування вищевказаної категорії осіб, а саме: КЛПУ «Міський міжрайонний онкологічний диспансер м. Краматорська» (м. Краматорськ, вул. О. Тихого, 31) та КЛПУ «Міський міжрайонний онкологічний диспансер м. Маріуполя» (м. Маріуполь, просп.. Миру, 80)

     За більш детальною інформацією звертатися до УСЗН Добропільської РДА за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83 (каб. 418) або за тел. 2-88-80

     Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації повідомляє, що з метою соціального захисту найвразливіших верств населення та забезпечення фінансової підтримки осіб з інвалідністю, на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації, керівника обласної військово - цивільної адміністрації від 14.12.2017 № 1653/5-17 «Про обласний бюджет на 2018 рік», враховуючи лист Донецької облдержадміністрації від 11.01.2018 року №06/16я/47/0/2-18 «Про надання пільг особам з інвалідністю по зору в 2018 році» сесією Добропільської районної ради 23.02.2018 року № YII-24/30 було прийняте рішення «Про надання пільг особам з інвалідністю по зору в 2018 році».

У 2018 році на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг (надалі ЖКП) та придбання твердого палива і скрапленого газу з січня по грудень 2018 року мають право особи з інвалідністю по зору 1 та 2 групи та діти віком до 18 років з інвалідністю по зору, що мешкають в сім’ях, які на час звернення (час надання пільги) не отримують житлову субсидію (незалежно від причини неотримання). Пільга надається за місцем реєстрації.
Розмір пільги становить 50-відсотків знижки на оплату користування житлом (його утримання) та оплату ЖКП: водопостачання, теплопостачання, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот. Пільга надається у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування ЖКП. У разі, коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення надається 50-відсоткова знижка на придбання твердого палива і скрапленого газу у вигляді грошової компенсації, за цінами, затвердженими розпорядженням Донецької обласної державної адміністрації на 2018 рік, виходячи з норми забезпечення сім’ї – 2 тонни вугілля і 2 балони скрапленого газу на домогосподарство. У 2018 році розмір даної компенсації становить – на придбання твердого палива – 2424,16 грн., на придбання скрапленого газу – 242,42 грн.

Для отримання пільг особам вищезазначених категорій або їхнім законним представникам необхідно звернутись з заявою до управління соціального захисту Добропільської райдержадміністрації, за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, б.83, к. 418, телефон 2-88-80 з наступними документами:

- паспорт (для дитини - свідоцтво про народження та паспорт одного з батьків);
- ідентифікаційний код;
- довідку про встановлення інвалідності (МСЕК);
- довідку про склад сім’ї.

Відповідно до Податкового кодексу України та Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» збільшено розмір податкової соціальної пільги, відповідно до якого надаються пільги на житлово – комунальні послуги, придбання твердого палива та скрапленого газу громадянам, які мають на це право, з 01.01.2018 року – 2470, 00 грн. (у 2016 році – 1930 грн., у 2017 році – 2240 грн.). Тобто пільговики, у яких седньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (2470 грн.) мають право звернутися до управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації для оформлення відповідних пільг на наступні 12 місяців з місяця звернення.

Категорія чорнобильців

Види та перелік пільг

Примітка

Медичні пільги

Для всіх категорій

Безплатне придбання ліків за рецептами лікарів.

Безплатне позачергове зубопротезування (за винятком зубопротезування із дорогоцінних металів та прирівняних по вартості до них).

Ці пільги поширюються також на неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорій 1, 2, 3 смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.

Для 
категорії 1

Позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок за надання послуг із санаторно-курортного лікування чи одержання за їх бажанням грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Розмір щорічної грошової допомоги, щорічний розмір середньої вартості путівки в Україні визначаються законом про Держбюджет на відповідний рік.

Житлово-комунальні пільги

Для 
категорій 1,2

50-% знижка плати за користування житлом (квартирної плати, плати за утримання будинків), комунальними послугами (газ, електрична і теплова енергія, водопостачання, водовідведення та інші послуги) у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном (абонентна плата, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів).

Особам, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення, відшкодовується 50 % вартості палива, придбаного в межах норм, встановлених для продажу населенню. У разі проживання у гуртожитку оплата за проживання провадиться у розмірі 50 % встановленої плати.

Зазначені пільги надаються також членам сімей чорнобильців, які проживають у жилих будинках (квартирах) усіх форм власності в межах норм, передбачених законом.

Для 
категорії 1

Позачергове встановлення телефону з оплатою 50 % вартості його встановлення.

-

Для 
категорії 2

Першочергове встановлення телефону з оплатою 
50 % вартості його встановлення.

-

Транспортні пільги

Для 
категорії 1

Позачергове безоплатне забезпечення автомобілем інвалідів I групи незалежно від наявності медичних показань та інвалідів II групи за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, відсутності у них протипоказань до керування автомобілем; позачергове пільгове забезпечення автомобілем інвалідів II групи за наявності медичних показань та протипоказань до керування з правом передачі керування автомобілем члену сім'ї. Інваліди II групи за відсутності відповідних медичних показань мають право на безоплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем, а також інваліди III групи за наявності медичних показань - на забезпечення автомобілем та відсутності протипоказань до керування ним - на пільгових умовах у порядку загальної черги

Порядок та умови забезпечення автомобілем визначаються Кабінетом Міністрів України;

Безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі, в яких число посадочних місць для пасажирів не більше 9) на території України.

Безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом з правом першочергового придбання квитків.

-

Для 
категорії 2

50-% знижка вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним, або повітряним, або залізничним, або водним транспортом.

Безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі) на території України для учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які належать до категорії 2.

-

Соціальні послуги та сфера обслуговування

     

Для 
категорії 1

Забезпечення продуктами харчування за медичними нормами з обов'язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання. Компенсується 50 процентів вартості продуктів харчування за медичними нормами, встановлюваними МОЗ.

-

Для 
категорії 2

Забезпечення продуктами харчування за фізіологічними нормами з обов'язковим прикріпленням до відповідних магазинів за місцем проживання. Компенсується 25 процентів вартості продуктів харчування за фізіологічними нормами, встановлюваними МОЗ.

-

Для 
категорії 3

Пріоритетне забезпечення промисловими товарами тривалого користування, перелік і порядок продажу яких визначається КМУ.

-