Згідно постанови КМУ від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»» затверджено Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» відповідно до якого, всім породіллям буде надаватися одноразова натуральна допомога у вигляді набору необхідних речей для новонародженої дитини, до складу якого будуть входити пелюшки, підгузки, дитяча олія, одяг, посуд, засоби гігієни та догляду за новонародженою дитиною. У наборі також будуть іграшки, ковдри і спеціальний матрац, тому в деяких випадках ці пакунки можна використовувати як люльку для дитини, як це роблять в інших країнах.

Допомога «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою. Надання такої допомоги передбачено всім сім’ям, в яких дитина народиться з 1 вересня 2018 року. Допомога надаватиметься на кожну новонароджену дитину. Видача "пакунка малюка" здійснюватиметься під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку.

Вартість одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" без урахування витрат на закупівлю товарів, робіт та послуг, пов’язаних з комплектуванням пакунків і доставки їх до пологових будинків (відділень) усіх форм власності, становитиме близько 5 тис. гривень.

Фінансуватиметься допомога за рахунок коштів державного бюджету.

Отримання допомоги «пакунок малюка» не відмінить та не зменшить розмір допомоги при народженні дитини.

З 1 липня поточного року зростає розмір прожиткового мінімуму, від якого залежить розмір багатьох соціальних виплат.

Новий розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць становитиме 1777 грн., а для основних соціальних і демографічних груп населення прожитковий мінімум з 1 липня 2018 становить для:

- дітей віком до 6 років - 1559 грн.;
- дітей віком від 6 до 18 років - 1944 грн.;
- працездатних осіб - 1841 грн.;
- осіб, які втратили працездатність - 1435 грн.

Враховуючи вищезазначене, розміри деяких видів державної допомоги з 1 липня будуть перераховано.

З 1 січня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1098, якою затверджено Порядок призначення тимчасової державної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Тимчасова державна допомога встановлюється в період з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року.
Зазначена тимчасова державна соціальна допомога призначається органами соціального захисту населення і виплачується до досягнення такою особою віку, з якого вона набула право на призначення пенсії.
Призначається тимчасова допомога з урахуванням її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу та перераховується особі кожні шість місяців з урахуванням змін її майнового стану та середньомісячного сукупного доходу.

Для призначення тимчасової допомоги особа подає такі документи:
- заяву;
- документ, що посвідчує особу;
- інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу місяця фактичного проживання);
- документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України;
- декларацію про доходи та майновий стаж за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги.

Якщо особа звертається за призначенням тимчасової допомоги за місцем фактичного проживання, до заяви додається довідка про неотримання такої допомоги в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання.
Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (на теперішній час -1373 грн).

Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації Донецької області (далі управління) надає роз’яснення щодо призначення державної допомоги непрацюючим громадянам, що досягли пенсійного віку та не мають права на пенсію (мають не менше 15 років страхового стажу).

Постановою КМУ від 27.12.2017 № 1098 затверджено Порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

     З 01.01.2018 року набирають чинності положення частини другої статті 18-1 Закону України «Про державну  допомогу сім’ям з дітьми», якими передбачено, що право на допомогу на дітей одиноким матерям (батькам) має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» тому особам, які одночасно отримують відповідні види допомог необхідно здійснити вибір, а саме:

     Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» передбачено виплату державної соціальної допомоги особам з інвалідністю та особам, які досягли відповідного віку, але не набули трудового стажу для призначення пенсії. На теперішній час розмір зазаначеної допомоги є меншим від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З метою соціального захисту вищевказаної категорії осіб та підвищення їх життєвого рівня держава надала можливість в частині отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям». Для вирішеня питання про можливість призначення зазначеним особам державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям просимо звернутись до Управління соціального захисту населення Добропільської РДА за адресою: м.Добропілля вул.Першотравнева, 83, каб.№116 або за телефоном (06277) 2-80-08.

     З 5 березня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» від 07.02.2017 № 1836-VIII. Зазначеним законом визначено, що право на одержання соціальної допомоги мають діти померлого годувальника, який не набув права на призначення пенсії. Державна соціальна допомога дитині померлого годувальника призначається до досягнення 18 років. Дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, у професійно-технічних і вищих навчальних закладах, державна соціальна допомога призначається до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років, а дітям-сиротам - до досягнення 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

  • 1
  • 2