Управління соціального захисту населення повідомляє що відповідно до реєстру фінансування станом на 13 квітня 2018 року була отримана субвенція з місцевого бюджету на житлових субсидій населенню на придбання твердого пічного та рідкого побутового палива і скрапленого газу за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 416,1 тис.грн.  За рахунок коштів субвенції було виплачено субсидії на придбання твердого пічного побутового палива 152 особам, що складає 69% від зареєстрованих забовязань станом на 01.04.2018 року.(603,2 тис.грн.)

     Управління соціального захисту населення повідомляє, що 22 лютого 2018 року набрало чинності розпорядження голови облдержадміністрації, керівника військово – цивільної адміністрації від 31.01.2018 року № 177/5-18 «Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, відповідно до яких населенню надаються пільги і житлові субсидії готівкою у 2018 році» (опубліковано в газеті «Вісті Донбасу» від 22.02.2018 року № 6). Листом облдержадміністрації від 22.02.2018 року № 0.6/16я/378/0/2-18 в поточному році доведені граничні показники вартості твердого палива і скрапленого газу для надання пільг та житлових субсидій населенню, а саме:

твердого палива – 2424,16 гривні за 1 тонну;
скрапленого газу – 242,42 гривні за 1 балон.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ СУБСИДІЇ?

     Допомогу держави – субсидію – може отримати більшість українських родин, якщо їхні комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Уряд адресно заплатить за кожного громадянина.
     Держава зробила крок назустріч і тим людям, які орендують житло. Такі сім’ї, на підставі договору найму (оренди) житла, теж можуть оформити субсидію і значно менше платити за комунальні послуги.
     Субсидія розраховується - окремо на опалювальний сезон і окремо на літній період - виходячи виключно з доходу зареєстрованих у будинку (квартирі) осіб і оформлюється на будь-кого з членів сім’ї.
     Заборгованість з комунальних послуг при первинному зверненні за субсидією НЕ впливає на оформлення допомоги. Однак держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги.
     Громадяни, які одержували субсидію протягом 2016-2017 рр., автоматично отримуватимуть її в наступному (2017-2018рр) опалювальному сезоні. Повторно документи необхідно подавати лише тим сім'ям, які:
• орендують помешкання
• мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався за останній рік
• хочуть отримати субсидію на тверде паливо
    Протягом місяця отримувачі субсидії зобов'язані повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:
• складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався
• соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером
• про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень
• набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки

ЯК ОФОРМИТИ СУБСИДІЮ?

     Механізм оформлення субсидій суттєво спрощено. Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива необхідно заповнити лише Заяву та Декларацію про доходи.
     Жодних інших документів не потрібно.
Готові документи можна:
• самостійно подати до місцевих управлінь праці та соціальної політики;
• самостійно подати до сільських і селищних рад;
• надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання.
• відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua)
• Протягом кількох тижнів з моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру. Субсидія безповоротно призначається на 12 місяців, а не на півроку, як було раніше крім субсидії на тверде раливо (з моменту звернення та до кінця календарного року). Для отримання субсидії на тверде паливо необхідно подавати повторно документи (Заяву та Декларацію ). На житлово-комунальні послуги субсидія автоматично перераховується на наступний термін вже без додаткових заяв .

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ!!!

Заяву та Декларацію про доходи Ви можете
- самостійно подати до Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації;
- самостійно подати до сільських і селищних рад;
- надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
- відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).